Szkolenie wuefistów „Ratajczaka” w Maladze

Do Hiszpanii na dwutygodniowe szkolenie w ramach programu Erasmus+ wyjechało pięcioro nauczycieli wychowania fizycznego. Trwa drugi tydzień ich pobytu, podczas którego poza szkoleniem jest też czas na poznawanie uroków Andaluzji.

Projekt „SMART Szkolenia Motywacja Aktywność Rozwój Trwałość” w Zespole szkół Ponadpodstawowych im. F. Ratajczaka w Kościanie trwa od września ubiegłego roku, a zakończy się w grudniu tego roku. W czasie jego realizacji łącznie szesnaścioro nauczycieli kilku przedmiotów wyjedzie na praktyki do Wielkiej Brytanii, Włoch i Hiszpanii.

Wyjazd na Sycylię trzech nauczycielek miał już miejsce podczas ferii zimowych. Później cały świat opanowała pandemia koronawirusa i nie było wiadomo, czy kolejne szkolenia dojdą do skutku. Wyjazd do Hiszpanii udało się jednak przeprowadzić, choć w reżimie sanitarnym.

Podczas szkolenia projektowego  „Sport teachers in action” wuefiści odkrywają tajniki hiszpańskiej gry padel. Szkolenia odbywają się w języku angielskim. Popołudniami jest natomiast czas na zwiedzanie i poznawanie uroków śródziemnomorskiego wybrzeża.

fot. FB ZSP im. F. Ratajczaka