Świąteczne dekoracje na Placu Wolności [ZDJĘCIA]

W piątek montowano dekoracje Bożonarodzeniowe na Placu Wolności w Kościanie. Główną atrakcją jest dziesięciometrowa, sztuczna choinka.

To Plac Wolności jest aktualnie centralnym punktem w mieście z powodu trwających prac remontowych na Rynku. Już kilka dni temu zamontowano na nim śniegowe gwiazdki przy latarniach ulicznych. Ponadto już od listopada w miejscu fontanny pojawiły się tradycyjne, podświetlane stożki.

Dziś, na rozpoczynający się pierwszy weekend grudnia przyszedł czas na pozostałe świąteczne dekoracje. Centralnym elementem jest dziesięciometrowa choinka, którą w tym roku zakupiło miasto. W jej pobliżu stoją sanie Świętego Mikołaja z reniferami. Z kolei z drugiej strony ustawiono dużą, 4-metrową bombkę oraz anioła. Ponadto drzewka rosnące na placu przyozdobiono lampkami. Ostateczny efekt ujrzymy po zmroku, kiedy wszystko się rozświetli. – W ubiegłym roku ozdoby były bardzo skromne, bo w huczne świętowanie Bożego Narodzenia zakłóciła pandemia – mówi burmistrz Piotr Ruszkiewicz. – W tym rokutakże covid daje się we znaki, ale póki co nie mamy tylu obostrzeń i możemy bardziej radośnie świętować.

Świąteczne ozdoby zostaną także montowane na al. Kościuszki, ulicach Szczepanowskiego i Piłsudskiego. Tradycyjnie światełkami przyozdobiono dwa mosty – na ul. Piłsudskiego i Wrocławskiej. Ozdobione zostało także 5 kościańskich rond.

Fot. Milena Waldowska