Świąteczna ekipa w Kościanie. Zbiórka dla dzieci [ZDJĘCIA]

Michał Matysiak swoim "świecącym" samochodem zawitał w sobotę do Kościana. Tym razem miał na sobie strój Świętego Mikołaja, a towarzyszyła mu grupa pomocników. Zbierali dary dla pacjentów kościańskiego szpitala.

O Michale Matysiaku i jego niezwykłej inicjatywie pisaliśmy w artykule: Chce obdarować dzieci ze szpitala w Kościanie prezentami. W sobotę wesoła, świąteczna ekipa przyjechała do Kościana. Chociaż mamy dopiero listopad, przygotowania do grudniowej akcji w szpitalu muszą odbywać się już teraz. Dlatego od kilku tygodni pan Michał jeździ po regionie swoim samochodem. Podczas sobotniej wizyty w Kościanie w przedświąteczny klimat doskonale wpisała się pogoda. Pierwszy raz w tym sezonie spadł śnieg.

Pana Michała w Kościanie wsparli właściciel strażackiego żuka Michał Molenda oraz jeżdżący amerykańskim wozem policyjnym i znany już kościaniakom z wielu imprez Ryszard Walenciak. – Przeczytaliśmy w internecie o tej akcji i postanowiliśmy wesprzeć Michała w Kościanie, by był bardziej widoczny. Chętnie bierzemy udział w tego typu inicjatywach, bo dlaczego nie? Karma wracaprzekonuje Michał.

Ekipa rozstawiła się na Placu Wolności. Tutaj kilka osób odpowiedziało na ogłoszoną akcję i przyniosło ze sobą maskotki i zabawki dla dzieci. Poza tym jednak w sobotnie popołudnie Plac Wolności był wyludniony. Z tego powodu po godzinie pojazdy przejechały na parking przy markecie Kaufland, który z kolei roił się od samochodów. Niecodzienne pojazdy wzbudziły zaciekawienie przechodniów, choć większość spoglądała w ich kierunku z pewną nieśmiałością. Niektórzy jednak podchodzili, szczególnie dzieci ciągnęły rodziców w ich stronę. Chętnie fotografowali się na tle pojazdów, a niektórzy w podziękowaniu za taką możliwość szli do sklepu i przychodzili po chwil z zakupionymi słodyczami, które zostaną przekazane małym pacjentom. Z kolei jeden z nastolatków widząc świecący samochód, postanowił w ten sam sposób udekorować swój rower.

– Akcja nabiera rozpędu. Mamy już tyle zabawek, że poza szpitalami w Lesznie i Kościanie, prawdopodobnie obdarujemy nimi również pacjentów z Centrum Leczenia Dzieci i Młodzieży w Zaborze. Wciąż brakuje nam natomiast trochę słodyczyprzyznaje organizator akcji.

Wizyta w szpitalu w Kościanie wraz z prezentami planowana jest na 11 grudnia. Pana Michała jako Świętego Mikołaja będą eskortować Michał z Żuka i Ryszard – policjant. Ma być radośnie i spektakularnie, a z całej akcji powstanie film.

Fot. Milena Waldowska