Strażacy w Grecji. Misja została przedłużona [ZDJĘCIA]

Polscy strażacy, w tym pięciu z Kościana, zakończyli działania gaśnicze na wyspie Evia. Już mieli wracać do kraju, ale w związku z pojawieniem się kolejnych groźnych pożarów, strona grecka poprosiła Polaków o dalszą pomoc.

Polscy strażacy działania gaśnicze na wyspie Evia zakończyli w niedzielę 15 sierpnia, a trwały one od wtorku, 10 sierpnia. gaszenie odbywało się w okolicach miejscowości Ellinika, Gouves i Agrivotano.

Z początkiem bieżącego tygodnia wykonali jeszcze ostatnie przejazdy patrolowe oraz udrażnianie dróg przejazdowych. Rozpoczęto już przygotowania do drogi powrotnej, w którą wszyscy mieli wyruszyć we wtorek rano.

W godzinach popołudniowych sytuacja uległa jednak zmianie. W związku z wystąpieniem nowych ognisk pożarowych strona grecka wystosowała ponownie prośbę o pomoc. W odpowiedzi na to misja polskich strażaków została wydłużona. Strażacy przenieśli się do miejscowości Vilia, około 60 km od Aten, gdzie rozpoczęli już walkę z bardzo groźnymi pożarami. 

Przypomnijmy, że w działaniach udział bierze 143 ratowników, 46 pojazdów (samochody gaśnicze, specjalne, dowodzenia i łączności, kontenery, quady, busy, autobusy i przyczepy). W skład modułu GFFFV Poznań wchodzi zastęp z Komendy Powiatowej PSP w Kościanie.

Fot. Archiwum KP PSP w Kościanie