Środki ochrony osobistej dla punktów szczepień

Starostwo Powiatowe w Kościanie przekazało dwóm działającym na terenie powiatu kościańskiego Powszechnym Punktom Szczepień środki ochrony osobistej. Ponadto środki trafiły do DPS-ów i instytucji powiatowych.

Punkt działający na terenie szpitala w Kościanie oraz drugi w Hali Sportowej „Herkules” w Czempiniu otrzymały po 3 tys. maseczek jednorazowych, 40 opakowań rękawiczek, 50 opakowań płynu dezynfekującego, 500 fartuchów.

Środki ochrony osobistej trafiły także do prowadzonych przez samorząd powiatowy domów pomocy społecznej w Mościszkach i Jarogniewicach. Do każdej z placówek trafiło po 30 opakowań płynu dezynfekującego, 20 opakowań rękawiczek jednorazowych oraz 1000 sztuk maseczek ochronnych.

Ponadto środki otrzymała Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Kościanie oraz Ośrodek Wsparcia. Do pierwszej instytucji trafiło 1000 jednorazowych maseczek, 10 opakowań rękawiczek ochronnych oraz 10 opakowań płynu dezynfekującego. Natomiast Ośrodek Wsparcia otrzymał 1000 maseczek jednorazowych, 10 opakowań rękawiczek oraz 10 opakowań płynu dezynfekującego.

Wcześniej środki ochrony osobistej Starostwo Powiatowe w Kościanie przekazało szkołom prowadzonym przez powiat kościański z myślą o egzaminach maturalnych oraz ósmoklasisty.