Spłonęły dwa samochody w Kościanie [ZDJĘCIA]

W nocy z czwartku na piątek na terenie jednej z nieruchomości przy ul. Św. Ducha w Kościanie wybuchł pożar. Spłonęły dwa samochody. Początkowo ewakuacja mieszkańców była niemożliwa, a ogień zagrażał także budynkowi mieszkalnemu.

Pożar zauważono około godziny 1.20. Po dojeździe na miejsce jednostek straży pożarnej ogniem objęte były dwa samochody zaparkowane przy budynku mieszkalnym, a także składowane przy budynku materiały łatwopalne.

Palące się materiały uniemożliwiały bezpieczną ewakuację mieszkańców, dlatego w pierwszej kolejności działania skoncentrowały się na podaniu prądów wody na palące się materiały i w obronie na budynek. Po ugaszeniu ognia strażacy weszli do domu. Wewnątrz znajdowały się dwie osoby dorosłe oraz pies. Można było ich już bezpiecznie ewakuować.

Nikomu nic się nie stało, natomiast dwa samochody – osobowy mercedes oraz bus renault trafic spłonęły całkowicie. Jeśli chodzi natomiast o dom, nadpaleniu uległy drzwi wejściowe, elewacja oraz kamery monitoringu znajdujące się na budynku.

Z żywiołem przez około godzinę walczyły dwie jednostki PSP Kościan oraz jedna OSP Kościan. Wstępnie straż pożarna jako powód pożaru podała zwarcie instalacji elektrycznej. Kościańska policja wszczęła dochodzenie w sprawie.

Fot. KP PSP Kościan