Śmigielski Dzień Otwartych Serc 2022 [ZDJĘCIA]

Już po raz czwarty zorganizowano w gminie Śmigiel wydarzenie charytatywne mające na celu pomoc wybranym beneficjentom. Impreza trwała przez sobotę i niedzielę w hali sportowej w Nietążkowie.

Przed dwa dni wydarzenia udało się zebrać ponad 41 tys. zł. Trafią one po połowie do 7-letniej Wiktorii Nalepy ze Śmigla oraz 40-letniego Łukasza Mani z Wilkowa Polskiego.

Wiktoria Nalepa cierpi na autyzm dziecięcy. Zbiórka dla dziewczynki prowadzona jest przede wszystkim na delfinoterapię, która zmniejsza objawy autyzmu. Natomiast zbiórka dla pana Łukasza, który uległ wypadkowi prowadzona jest na protezę nogi oraz rehabilitację.

W sobotę odbył się turniej piłkarski oldboyów. Udział wzięło w nim 8 drużyn. Z kolei w niedzielę zorganizowano turniej open, do którego zgłosiło się 16 drużyn. Ten dzień urozmaicony był również licznymi atrakcjami. Zgromadzeni w hali mogli podziwiać występy mażoretek, a po nich nastąpiły licytacje wartościowych przedmiotów, które były niezwykle emocjonujące. Wzruszającym momentem była licytacja hulajnogi, w której brała udział rodzina Wiktorii. Inni uczestnicy licytacji przebili jednak kwotę oferowaną przez rodzinę i  wspólnie wylicytowali hulajnogę. Dużym zainteresowaniem cieszyła się także loteria. Sprzedano wszystkie cegiełki, których było ponad dwa tysiące. Każda z nich wygrywała.

Podczas całej akcji można było kupić również przekąski w postaci kiełbaski z grilla, ciepłej zupy, chleba ze smalcem. Były również ciasta i inne.

Zainteresowanie imprezą było bardzo duże. Na hali obecni byli również członkowie rodzin obojga potrzebujących. Dzięki organizatorom i uczestnikom w ciągu dwóch dni udało się zebrać dokładnie 41 284,26 zł!

Beneficjentów akcji cały czas można wspierać na stronach zbiórek:

Wiktoria Nalepa: https://zrzutka.pl/endxyg
Łukasz Mania: https://zrzutka.pl/ksnsu9

Fot. Karol Schmidt