Śmiertelny wypadek na obwodnicy

W Boże Ciało tuż przed godziną 11.00 doszło do tragicznego wypadku drogowego, który miał miejsce pomiędzy rondem w Kiełczewie a nieczynną stacją benzynową Shell.

wypadek Zginął kierowca mazdy, a trzy osoby zostały ranne. Dwoje dorosłych przewieziono karetkami do szpitali w Kościanie i Śremie, a 7-letnie dziecko zostało przetransportowane śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Poznaniu. – Przed 11.00 otrzymaliśmy zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na drodze krajowej nr 5 pomiędzy miejscowością Kawczyn a Kiełczewo na obwodnicy Kościana. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż kierujący pojazdem marki opel astra jadący w kierunku Leszna najprawdopodobniej zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia z pojazdem marki mazda – relacjonuje Izabela Czerwińska, pełniąca w tym dniu dyżur oficera prasowego KPP w Kościanie.

Pomimo podjętych czynności reanimacyjnych 28-letni kierowca mazdy zmarł. Mężczyzna podróżował z jedną osobą dorosłą, z kolei kierowca astry jechał z dzieckiem. Do momentu zamknięcia tego wydania „Kościaniaka” nie było żadnych informacji na temat stanu zdrowia pozostałych poszkodowanych w wypadku osób.

Na miejscu wypadku pojawiło się kościańskie pogotowie i strażacy z JRG w Kościanie, OSP Kościan, OSP Czempiń i OSP Głuchowo. Droga na odcinku od ronda do stacji paliw przez około godzinę była zablokowana.