Serca na nakrętki w Śmiglu

Akcje zbierania plastikowych nakrętek nie ustają, a za pieniądze ich sprzedaży kupowane są wózki inwalidzkie lub inny sprzęt dla potrzebujących. Dlatego śmigielski samorząd postanowił wesprzeć chore dzieci poprzez zbiórkę nakrętek.

W tym celu zakupiono sześć metalowych, estetycznych koszy w kształcie serca, które zostały ustawione w ogólnodostępnych miejscach na terenie gminy. Dwa w Śmiglu – na placu Wojska Polskiego i placu Rozstrzelanych, a także po jednym przy salach wiejskich w Starym Bojanowie, Czaczu, Bronikowie oraz Przysiece Polskiej.

– Kosze zostały zakupione, by osoby, które chcą wesprzeć w ten sposób chore dzieci miały łatwy dostęp do miejsc, w których można je przekazać na szczytny cel informuje Małgorzata Adamczak, burmistrz Śmigla.

Zgłoszenia dzieci, których leczenie można będzie wesprzeć w ten sposób, przyjmowane są w śmigielskim Urzędzie Miejskim w pok. nr 21.

Dodajmy, że w punktach skupu za kilogram nakrętek otrzymamy kilkadziesiąt groszy. Potrzeba ich zatem naprawdę sporo, by uzbierać potrzebna kwotę kilku-kilkunastu tysięcy złotych. Ale jeżeli zjednoczy się siły wielu osób, można naprawdę sporo uzbierać i przy okazji pomóc.