Ścieżka na Łazienkach zyska nową nawierzchnię

Jeszcze w tym roku ma zostać wykonana nowa nawierzchnia ścieżki pieszo-rowerowej na odcinku od kładki pod mostem kolejowym przy targowisku do jazu przy Łazienkach.

Samorząd miejski Kościana zdecydował o wymianie nawierzchni fragmentu często uczęszczanej ścieżki biegnącej od Łazienek przez wyremontowany w wyniku przebudowy linii kolejowej E-59 most przy targowisku do ulicy Piłsudskiego.

Firma Torpol, która remontowała most uzupełniła fragment tej ścieżki materiałem z kamienia, na który mocno narzekają mieszkańcy. Dlatego postanowiliśmy zmienić nawierzchnię tej popularnej rowerowej trasy. Podbudowa ścieżki zostanie wykonana z kamienia granitowego, a na wierzch zostanie wysypany miał granitowy – wyjaśnia Kinga Czarnecka, zastępca burmistrza. – Musimy zrobić dokładne rozeznanie finansowe, czy na wyłonienie wykonawcy wystarczy zapytanie ofertowe, czy też konieczny będzie przetarg.

Na razie zadanie to zostało wpisane w jednym punkcie zmiany uchwały budżetowej na ten rok obok przebudowy przyłączy elektroenergetycznych na Placu Wolności w związku z iluminacjami świątecznymi. Na oba zadania wpisujące się w „Budowę kościańskiego traktu rekreacyjnego etap X” przeznaczono łączną kwotę 300 tys. zł.