Ruszyła loteria szczepionkowa

W lipcu ruszyła loteria szczepionkowa. Mogą w niej wziąć udział wszyscy pełnoletni Polacy, którzy w pełni zaszczepią się przeciwko Covid-19. By wziąć udział w loterii, trzeba jednak się zarejestrować.

W loterii przewidziano nagrody finansowe i rzeczowe. Wśród nagród finansowych podstawowe to nagrody natychmiastowe — 500 lub 200 zł, na które szansę ma odpowiednio co 2000 i co 500 osoba zgłaszająca udział. Raz w miesiącu sześć osób może wygrać po 100 tys. zł Ponadto na zwieńczenie całej akcji promocyjnej dwie osoby będą miały szansę wygrać po milionie złotych.

Są także nagrody rzeczowe. To 720 hulajnóg elektrycznych Segway-Ninebot. Ponadto raz w miesiącu dwie osoby może wygrać samochód, jakim jest toyota corolla. Z kolei na finał do wygrania będą dwie toyoty C-HR.

Losowania nagród rozpoczęły się już w lipcu, najbliższe przewidziano na 21 i 28 lipca. Po cztery losowania zaplanowano w sierpniu i wrześniu, jedno w październiku. Łącznie przewidziano 12 losowań tygodniowych.

Jak się zapisać?

Zapisy na loterię trwają od 1 lipca do 30 września. Można wziąć w niej udział pod warunkiem ukończenia 18 lat, a także być po pełnej dawce szczepienia do 30 września. Zarejestrować można się na dwa sposoby: na Internetowym Koncie Pacjenta lub dzwoniąc na infolinię 989. Dodzwonić się jest jednak trudno, lepiej więc zalogować się na IKP. Nie jest to trudne, a instrukcję można znaleźć na stronie pacjent.gov.pl.

Wiadomość o przyznaniu nagrody wysłana zostanie w wiadomości elektronicznej na podany przez obywatela numer telefonu z numeru podpisanego Loteria wraz z linkiem do formularza, na którego wypełnienie szczęśliwcy dostaną 10 dni. Dostawa nagród ma się zakończyć z dniem 31 stycznia 2022 r.

Przyznanie nagród

Zwycięzcy nagród codziennych są o tym informowani przez organizatora, czyli Totalizator Sportowy poprzez wiadomość SMS. Następnie na numer telefonu podany podczas rejestracji do loterii otrzymują SMS bezpośrednio z PKO BP zawierający kod awizo, kwotę wypłaty i termin ważności kodu. Wygraną można podjąć z bankomatów banku lub odebrać w każdej jego placówce.

W przypadku nagród o wyższej wartości, a takimi będą już wygrane tygodniowe, miesięczne czy finałowe, Totalizator Sportowy w ciągu dwóch dni licząc od dnia następnego po losowaniu wyśle do laureatów SMS, w którym zwycięzcy otrzymają link do formularza z oświadczeniem niezbędnym do przekazania nagrody. Ponadto wyniki losowań można znaleźć na stronie internetowej loterii. Zgodnie z regulaminem, nagrody wydawane są najpóźniej do 31 stycznia 2022 r.

Co istotne, wszystkie nagrody w Loterii Narodowego Programu Szczepień są zwolnione od podatku dochodowego.

Konkurs dla gmin

Pełnomocnik Rządu do spraw narodowego programu szczepień ochronnych przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 ogłosił także dwa konkursy dla wszystkich gmin: Gmina na medal #SzczepimySię oraz Najbardziej Odporna Gmina. Pierwszych 500 gmin, które będą miały zaszczepionych 67% mieszkańców, otrzyma 100 tys. zł w ramach konkursu Gmina na Medal #SzczepimySię.

W ramach konkursu Najbardziej Odporna Gmina stworzone zostały z kolei 3 kategorie ze względu na liczbę mieszkańców gmin oraz 1 kategorię ogólnopolską dla wszystkich gmin w ramach rywalizacji o miano Najbardziej Odpornej Gminy w Polsce.