Remonty w szkołach ponadpodstawowych

Powiat kościański przeprowadził podczas wakacji prace w Zespołach Szkół Ponadpodstawowych w Nietążkowie i Kościane. Na wszystko wydano ponad 100 tys. zł.

W ZSP im. Jana Kasprowicza w Nietążkowie latem był remontowany budynek B. W ramach pierwszego etapu prac wymieniono instalacje elektryczną oraz sieć internetową w całym budynku. Koszt tych prac wyniósł 88 700 zł.

Drugi etap to kompleksowy remont wnętrza. W jego ramach szpachlowano i malowano klasy oraz korytarze. Dodatkowo wymieniono drzwi do pomieszczeń oraz balustrady na klatce schodowej. Te roboty jeszcze trwają, a ich koszt to ponad 120 tys. zł. Prace zakończą się przed pierwszym dzwonkiem.

Z kolei zakres remontów w ZSP im. Franciszka Ratajczaka w Kościanie był w tym roku mniejszy. Wyremontowano pokój nauczycielski, gdzie wymieniono podłogi, lampy i drzwi, a także pomalowano ściany. Dokupiono także część mebli.

 Ponadto w budynku szkoły wyremontowano zaplecze kuchenne, a także wymieniono podłogę i pomalowano gabinet pedagoga. W szkole dokonano także drobnych napraw. Łączny koszt prac to ponad 33 tys. zł.

Fot. Starostwo Powiatowe w Kościanie