Rekordowy wzrost liczby zakażeń w Wielkopolsce

W sobotę w województwie wielkopolskim odnotowano 13 przypadków zakażeń, najwięcej od początku epidemii. Wśród zarażonych koronawirusem znalazła się mieszkanka powiatu kościańskiego, która w stanie dobrym przebywa w kwarantannie.

Rekordowy wzrost liczby zakażeń w Wielkopolsce

To właśnie w najbliższych dniach spodziewana jest największa liczba wzrostu zakażeń. Z tego powodu już w piątek, 20 marca wprowadzono stan epidemii, który daje nowe kompetencje wojewodom oraz zwiększa kary za złamanie kwarantanny.

W naszym województwie w sobotę potwierdzono 13 nowych przypadków koronowirusa. O 4 poinformowano rano, wśród zarażonych znalazła się mieszkanka powiatu kościańskiego (pierwsza zarażona w naszym powiecie). Pozostałe dwie osoby są mieszkańcami powiatu poznańskiego, a jedna kaliskiego, której stan określany jest jako ciężki i przebywa ona w szpitalu zakaźnym w Poznaniu. Stan pozostałych osób jest dobry, są objęci domową kwarantanną.

Kilka godzin później poinformowano o dodatnich wynikach u kolejnych 4 osób z Wielkopolski. Wszystkie są mieszkańcami powiatu krotoszyńskiego, ich stan jest dobry, ale jedna przebywa w szpitalu zakaźnym, pozostałe w domu. Zakażeni to kobieta i mężczyzna w wieku około 60 lat oraz kobieta w średnim wieku i jedna młoda kobieta.

Po godzinie 21.00 usłyszeliśmy jeszcze o 5 nowych przypadkach. To dwie osoby z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego, jedna z powiatu poznańskiego i jedna z powiatu śremskiego – to pierwszy przypadek w tym powiecie. Wśród zakażonych jest również dziecko z powiatu poznańskiego, które w stanie dobrym znajduje się pod opieką lekarzy w poznańskim szpitalu.