Reiss Cup – relacja z turnieju

Przez dwa dni weekendu (21-22 listopada) mali piłkarze rywalizowali ze sobą podczas turnieju w Kościanie otwierającego 5-tygodniowy cykl.

turniej_reissaRozgrywki odbywały się w hali sportowej przy gimnazjum w Starych Oborzyskach. Otworzył je w sobotę Piotr Reiss. – Turnieje Reiss Cup są podsumowaniem piłkarskiego sezonu dla zawodników naszej Akademii. Oprócz radości z gry, którą okazują przy każdym dotknięciu futbolówki, mogli sprawdzić swoje umiejętności na tle rówieśników, a także przetestować różne warianty taktyczne nakreślone przez trenerów – powiedział dawny kapitan Lecha Poznań.

Sobotnie rozgrywki były przeznaczone dla najmłodszych dzieci z roczników 2009 i młodszych. Swoje mecze rozgrywały drużyny z Grodziska Wielkopolskiego, Kościana, Leszna, Nowego Tomyśla, Opalenicy, Pniew, Wolsztyna i Zbąszynia. Tutaj liczyła się przede wszystkim dobra zabawa i czerpanie radości z gry w gronie kolegów i koleżanek.

W niedzielę w turnieju brali udział zawodnicy z roczników 2008-2004. W dwóch turach rywalizowały ze sobą drużyny z Gniezna, Grodziska Wielkopolskiego, Jarocina, Kargowej, Kępna, Koła, Konotopa, Kościana, Krotoszyna, Nowego Tomyśla, Opalenicy, Pleszewa, Wolsztyna, Wrześni oraz Zielonej Góry.

W finale pierwszej tury spotkały się dwie drużyny z Gniezna trenera Radosława Witkowskiego (Gniezno I – Gniezno II 0:3). Popołudniowy finał rozegrali młodzi piłkarze z Konotopa i Krotoszyna. Mecz na swoją korzyść rozstrzygnęli ci pierwsi, zwyciężając w wyrównanym pojedynku 1:0.

Piłkarskie święto zakończyła ceremonia wręczenia nagród – pamiątkowych medali, mikołajkowych upominków oraz zwycięskich pucharów.