Przepis na świąteczną atmosferę

Już niebawem Święta Bożego Narodzenia. Każdy z nas pragnie, aby były wyjątkowe. Niewątpliwie na tę wyjątkowość ma wpływ to co mamy w sercu. Dlatego życzymy sobie często zdrowych, pogodnych i spokojnych świąt, bo te cechy są pomocne w przeżywaniu wyjątkowych chwil.

W sklepie znajdziesz wiele inspiracji na świąteczny stół, a także do przystrojenia domu.
W sklepie znajdziesz wiele inspiracji na świąteczny stół, a także do przystrojenia domu.

Gdy już sprostamy codziennym obowiązkom, koniecznie zadbajmy o świąteczny nastrój w naszych domach. Wiadomo, że dom to atmosfera, którą tworzymy, a nie ściany, podłogi i dach. Nie chodzi o przestrzeń , ale o to, co się w niej dzieje. Co sprawia, że dom ma wyjątkową i świąteczną aurę? Postrzegamy ją zmysłem wzroku, smaku, węchu i słuchu.

Zadbajmy więc o świąteczny wystrój wprowadzając świąteczne dodatki. Sugerujemy, aby nie zapełniać do przesady naszych wnętrz zbędnymi bibelotami. Niech to będą przedmioty wyjątkowe, których wygląd sprawia nam przyjemność. Pamiętajmy, że szlachetność materiałów z jakich są wykonane jest tu bardzo ważna. Plastikowe bombki i figurki nie dorównają tym szklanym i porcelanowym. Stół i ławy ubierzmy w świąteczne obrusy. W tym roku bardzo modne są grube tłoczone tkaniny w odcieniach perłowych i srebrnych szarości. Wigilijny stół nakryty polską porcelaną z fabryki Ćmielów, Chodzież czy Bogucice nie tylko będzie elegancko  wyglądał, ale także wniesie tradycyjny akcent do naszego domu.

Gdy już stworzymy świąteczne aranżacje w naszym wnętrzu, znajdźmy czas na choć małą chwilę relaksu i chłońmy teraz przedświąteczną, a później już świąteczną atmosferę. Zaparzmy filiżankę dobrej herbaty. Proponujemy nasze cejlońskie herbaty marki Basilur, teraz w zimowych i świątecznych smakach, np. czarna herbata z dodatkiem owoców moreli, berberysu, z płatkami dzikiej róży, z aromatami wanilii i migdałów. Ta pyszna herbata serwowana w filiżance z motywem świątecznym pomoże nam zatrzymać cenną chwilę. Dla smakoszy mamy też inne propozycje. Specjalnie na święta wprowadziliśmy do naszej oferty rarytasy z Ogródka Dziadunia. Są to takie pyszności jak migdały w miodzie, cytrynki z imbirem lub rumem, konfitury z płatków róży. Mając na myśli rodzinną atmosferę ogniska domowego, nie zapomnijmy o świecach, te zawsze dodają ciepła i przytulności naszym wnętrzom. Mogą to być świece zapachowe, które dodatkowo swoim aromatem przeniosą nas w magiczny świąteczny nastrój. Producent świec Kringle przygotował w tym roku kilka zimowych zapachów.

Świąteczny aromat do naszego domu na pewno wniosą też świąteczne wypieki. Pomocne w ich przygotowaniu mogą być formy do pieczenia marki Kaiser lub Tescoma, a także różnego rodzaju wykrawacze do pierników, których bogatą ofertę u nas znajdziecie.

Mamy nadzieję, że produkty przez nas oferowane pomogą wprowadzić w Państwa Domy świąteczny nastrój. My ze swojej strony życzymy Państwu pełnych miłości i pokoju Świąt Bożego Narodzenia w gronie bliskich Wam osób.


Sklep „Inspiracje Stołem”
Kościan, Al. Tadeusza Kościuszki 16 (nad „Biedronką”)

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz