Prace w przedszkolu na Konstytucji postępują [ZDJĘCIA]

Jeszcze przed Wielkanocą powinien zakończyć się montaż okien w budowanym przedszkolu na os. Konstytucji 3 Maja w Kościanie. Kolejnym etapem będą roboty wewnątrz obiektu.

Kościan, Montaż szyb w przedszkolu na osiedlu Konstytucji 3 maja

Przypomnijmy, że przed tygodniem montowano ramy okienne, natomiast kilka dni temu rozpoczęto wstawianie szyb.

Tymczasem miasto już wyłoniło wykonawcę na prace w środku budynku, którym jest Przedsiębiorstwo Budowlane „BUDOMONT” z Kościana. Firma wyceniła wartość zadania na kwotę niecałych 4,5 mln zł, w ramach których zrealizuje prace budowlane, w tym m.in. wykonanie okładzin, posadzek, tynkowanie i malowanie, wykonanie balustrad oraz montaż windy, okien i drzwi wewnętrznych. Ponadto zadanie obejmuje prace instalacyjne, w tym instalację wodno-kanalizacyjną, elektryczną, gazową i grzewczą, a także wentylację i klimatyzację.

– Po podpisaniu umowy z wykonawcą, co nastąpi po świętach, kierownicy robót poszczególnych etapów przejdą szkolenie pod okiem projektanta budynku. Chodzi o to, by uczulić wykonawcę na fakt, że mamy do czynienia z budynkiem w technologii pasywnej, wymagającym dodatkowych zabiegów przy montażu poszczególnych instalacjimówi Kinga Czarnecka, zastępca burmistrza Kościana.

Fot. Maciej Sibilak