Pożar na balkonie w Czempiniu

Ogień na balkonie w dwupiętrowym budynku wielorodzinnym przy ul. Spółdzielców zauważyła osoba postronna. Dzięki szybkiemu zawiadomieniu służb mieszkanie ocalało.

Fot. KP PSP Kościan

Straż pożarna o dymie i ogniu na balkonie została powiadomiona w poniedziałek przed godziną 18.00. Na miejsce zadysponowano łącznie 7 jednostek państwowej i ochotniczej straży pożarnej, w tym 3 zespoły JRG Kościan, OSP Czempiń, OSP Słonin i OSP Srocko Wielkie.

Po dotarciu na miejsce strażacy weszli na balkon i natychmiast przystąpili do gaszenia prądem wody. W mieszkaniu w momencie wybuchu pożaru nikogo nie było. Następnie ratownicy weszli do mieszkania, gdyż w międzyczasie pojawili się zaalarmowani właściciele. – Ogień na szczęście nie zdążył przedostać się do mieszkania, ale panowało w nim duże zadymienie. Po elewacji budynku pokrytej styropianem pożar zaczął przedostawać się natomiast już na poddasze o drewnianej konstrukcjirelacjonuje Dawid Kryś, oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Kościanie.

Ogień na dachu i ścianie został szybko ugaszony, jednak konieczne było rozebranie części elewacji budynku w celu sprawdzenia ewentualnych kolejnych zadrzewi ognia. Po skontrolowaniu całości strażacy zakończyli działania.

W wyniku pożaru zniszczeniu uległ balkon, część elewacji zewnętrznej budynku oraz poddasza. Mieszkanie ocalało, choć wnętrze zostało nieco okopcone. Przyczyną pożaru było najprawdopodobniej zwarcie instalacji elektrycznej, która przebiegała w ścianie balkonu.