Pożar garażu z samochodem w środku [ZDJĘCIA]

Pożar wybuchł w Śmiglu w sobotę, wczesnym rankiem. Zapalił się samochód suzuki vitara zaparkowany pod wiatą przylegającą bezpośrednio do domu mieszkalnego. Auto spłonęło, ogień uszkodził również budynek.

Śmigiel. Pożar garażu z samochodem w środku

Zgłoszenie o pożarze przy ul. Północnej w Śmiglu straż pożarna otrzymała około godz. 7.00. Palił się samochód suzuki vitara zaparkowany w garażu. Ogień zagrażał budynkowi, do którego przylegała wiata.

Strażacy zapobiegli rozprzestrzenieniu się ognia, ale zniszczeń nie udało się uniknąć. Spaliły się drzwi i okna domu usytuowane od strony wiaty. Ponadto okopcona została elewacja budynku. Akcja gaśnicza trwała ponad godzinę, udział w niej brało 7 zastępów straży pożarnej, w tym m.in. OSP Śmigiel. Przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej.

Dodajmy, że w ostatnich dniach doszło do dwóch podobnych pożarów garaży, w gaszeniu których brała udział jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Śmiglu. Do pierwszego z nich doszło 10 lutego około godz. 21.00 w Morownicy, a do drugiego 12 lutego po godz. 9.00 w Wilkowie Polskim. Miejscowość ta leży już wprawdzie w powiecie grodziskim, ale do pożaru zostali zadysponowani strażacy ze Śmigla. W obu przypadkach samochody były w środku i spłonęły.

Fot. OSP Śmigiel i OSP Czacz