Pożar domu w Kurzej Górze [ZDJĘCIA]

Do pożaru poddasza domu jednorodzinnego przy ul. Rolnej doszło w czwartek przed godziną 18.00. Ogień wydobywał się z dachu, ale dym zajął również taras i poddasze budynku.

Strażacy informację o pożarze otrzymali o godz. 17.45, a ogień wydobywający się z dachu zauważyła osoba postronna.

– Na miejsce od razu zostały zadysponowane jednostki z Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, w tym trzy jednostki z JRG Kościan, OSP Kościan i dwa zastępy OSP Racot. Po przyjeździe na miejsce stwierdzono, że ma miejsce pożar dachu na budynku jednorodzinnym o dwóch kondygnacjach – informuje Dawid Kryś, oficer prasowy PSP Kościan.

Ogień zajął dach o drewnianej konstrukcji pokrytej blachą. W momencie przybycia jednostek na miejsce pożarem objęta była już cała konstrukcja dachu. 3 osoby, które przebywały w budynku w momencie pojawienia się żywiołu, zdążyły go bezpiecznie opuścić przed przybyciem strażaków.

– Strażakom udało się opanować płomienie, a w tej chwili trwa rozbieranie konstrukcji dachu, by wykluczyć jego ponowne zapalenie się relacjonuje Dawid Kryś.

W wyniku żywiołu poza dachem ucierpiało również nieużytkowe poddasze budynku, a także nadpalona została elewacja zewnętrzna tarasu znajdującego się od strony podwórza. Silnemu zadymieniu uległy także pomieszczenia na piętrze budynku.

Fot. Milena Waldowska