Powiatowy rajd rowerowy już w sobotę

Jeszcze tylko dziś przyjmowane są zapisy na Powiatowy Rajd Rowerowy, który odbędzie się w najbliższą sobotę, 18 września. Tym razem trasa rajdu powiedzie przez dwa powiaty – kościański i leszczyński.

Rajdy rowerowe organizowane przez Starostwo Powiatowe w Kościanie to już tradycja. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, ze względu na sytuację epidemiczną nie udało się przeprowadzić żadnej rowerowej wyprawy wiosną, stąd przyszedł na nią czas teraz.

Na trasę rowerzyści wyruszą z parkingu przy kościańskim basenie (ul. Nacławska 84) o godz. 9.30. Pojadą do Widziszewa, następnie przez Starą Przysiekę Drugą, Gniewowo, Wonieść, Jezierzyce do Chełkowa, dalej przez Karmin, Popowo Wonieskie, Sulejewo do Górki Duchownej i Sierpowa, by rajd zakończyć na placu przy sali wiejskiej w Starym Bojanowie. Tutaj na rowerzystów czekać będzie ciepły posiłek.

Długość trasy liczy około 30 km. Istnieje możliwość dołączenia do pozostałych rowerzystów na trasie. Te osoby, które zechcą wyjechać z innego miejsca i dołączyć do rajdu na trasie, proszone są o zaznaczenie miejsca startu w zgłoszeniu. Powrót z mety rajdu do domu odbywać się będzie indywidualnie.

Zapisy na rajd przyjmowane są do 15 września w Biurze Promocji i Informacji Starostwa Powiatowego w Kościanie (pokój 117) przy al. T. Kościuszki 22. Podpisane formularze można także wysłać pocztą elektroniczną na adresy: hannagrabus@powiatkoscian.pl lub bartekjankowski@powiatkoscian.pl. W rajdzie można będzie wziąć udział również bez wcześniejszego zapisu, ale wówczas nie będzie można skorzystać z darmowego posiłku. Takie osoby nie zostaną również zgłoszone do ubezpieczenia.

Ze strony www.powiatkoscian.pl można pobrać formularz zgłoszeniowy dla pełnoletnich i dla dzieci, regulamin rajdu, klauzulę informacyjną oraz mapę trasy.

Zobacz także:
Rajd rowerowy z powiatem [ZDJĘCIA]