Powiat zaprasza na rajd rowerowy. Trwają zapisy

Powiatowe Rajdy Rowerowe to już tradycja, która w ostatnich sezonach została nieco zakłócona przez pandemię. W tym roku natomiast wystarczy mieć nadzieję, że pogoda nie zakłóci wydarzenia, które zaplanowane jest na 21 maja.

Rajd wyruszy spod kościańskiej Wieży Ciśnień o godz. 9.30. Rowerzyści udadzą się w kierunku Pianowa, a następnie przez Stare Oborzyska i Betkowo do Czempinia, gdzie zostaną oprowadzeni po odnowionym budynku dawnej czempińskiej Tlenowni. Po tym przystanku wyruszą w kierunku Borowa, Gorzyczek, Nowego Gołębina i Donatowa, by zakończyć wycieczkę w sali wiejskiej w Starym Gołębinie.  Na mecie rajdu na rowerzystów czekać będzie ciepły posiłek. Długość trasy wyniesie około 28 km.

Istnieje możliwość dołączenia do rowerzystów na trasie. Te osoby, które zechcą wyjechać z innego miejsca i dołączyć do rajdu na trasie lub na mecie, proszone są o zaznaczenie miejsca startu w zgłoszeniu. Powrót z mety rajdu do domu odbywać będzie się indywidualnie.

Zapisy na rajd przyjmowane będą do wtorku, 17 maja  w Biurze Promocji i Informacji Starostwa Powiatowego w Kościanie (pokój 117) przy al. Kościuszki 22. Podpisane formularze można także wysłać pocztą (liczy się data wpływu do urzędu) lub na adresy mailowe: hannagrabus@powiatkoscian.pl lub bartekjankowski@powiatkoscian.pl. W szczególnych przypadkach przyjmowane będą zgłoszenia telefoniczne.

Na stronie www.powiatkoscian.pl można pobrać formularz zgłoszeniowy dla pełnoletnich i dla dzieci, regulamin rajdu, klauzulę informacyjną oraz mapę trasy rajdu. Tylko osoby zapisane będą mogły skorzystać z darmowego posiłku oraz zgłoszone zostaną do ubezpieczenia.