Postępują prace na Skwerze Jana Pawła II [ZDJĘCIA]

Skwer położony w sąsiedztwie dworca PKP w Kościanie zaczyna nabierać nowego kształtu. Dzięki uporządkowaniu zieleni i posadzeniu nowej, jeszcze tej wiosny miejsce to powinno cieszyć oko.

Kościan. Postępują prace na Skwerze Jana Pawła II

Prace rozpoczęły się w dobrym momencie, bo jeszcze w lutym, krótko po ustąpieniu dużych mrozów. Dzięki temu zdołano wykonać ich już sporo, a posadzone rośliny mają szansę zazielenić się jeszcze tej wiosny.

Przypomnijmy, że zadanie wykonywane jest w wyniku przeprowadzonego zapytania ofertowego samorządu miejskiego na zagospodarowanie skweru, a wykonuje je Zakład Robót Ogrodniczych „SPIREA” z Leszna za nieco ponad 100 tys. zł.

W tej chwili utwardzane są już nowe ścieżki wykonane z nawierzchni mineralnej. Jeśli chodzi o roślinność, przycięto i uzupełniono istniejący żywopłot, a także posadzono platany. Część prac w tym miejscu leży jeszcze po stronie firmy Torpol, która na zlecenie PKP musi przywrócić ten obszar do stanu sprzed budowy wiaduktu kolejowego na ul. Młyńskiej. Część skweru ucierpiała bowiem w wyniku przeprowadzonych prac.

Fot. Maciej Sibilak, UM Kościan