Ponad 2700 kartek i prezenty dla Helenki

W lutym pisaliśmy o inicjatywie zbierania kartek urodzinowych dla 6-letniej Helenki z gminy Śmigiel, u której zdiagnozowano złośliwego raka nerek. Akcja spotkała się z niesamowitym odzewem.

O akcji na rzecz Helenki Sobol uczęszczającej do Przedszkola w Śmiglu pisaliśmy w artykule: Kartka dla Helenki. Dziewczynka choruje na nowotwór

W tej chwili Helenka jest już po operacji usunięcia guza, lecz nadal czeka ją długie leczenie. W sumie w ogłoszonej akcji kartek urodzinowych, która trwała do 8 marca, zebrano nie tylko mnóstwo kartek, ale ich autorzy przekazali również mnóstwo upominków dla dziewczynki.

Rodzice Helenki złożyli wszystkim osobom zaangażowanym w przedsięwzięcie podziękowania. Oto ich treść:
„Kochani. Macie wielkie serca. Żadne słowa nie są w stanie wyrazić tego, jak bardzo jesteśmy wdzięczni za wszystkie kartki i upominki dla naszej Helenki. Nie spodziewaliśmy się, że tak dużo osób zaangażuje się w tę akcję. Helenka otrzymała 2704 kartki. Jesteście niesamowici!!!

Z całego serca dziękujemy za każdą kartkę, za życzenia, słowa otuchy, wsparcia. Dziękujemy za upominki, było ich mnóstwo. Dziękujemy za uśmiech na twarzy naszej córki – to dzięki Wam Helenka choć na chwilę zapomniała o szpitalu i leczeniu.

Nie jesteśmy w stanie podziękować wszystkim osobiście, dlatego DZIĘKUJEMY tutaj. Mamy nadzieję, że słowa podziękowania i wdzięczności dotrą do wszystkich, którzy okazali serce naszej córce.

Z całego serca Dziękujemy Wam bardzo – Helenka wraz z mamą, tatą i siostrą.”