Pomoc uczniów „Ratajczaka”dla domu dziecka

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych przeprowadzili zbiórkę artykułów chemicznych dla Domu Dziecka „Droga” w Wolsztynie.

Uczniowie „Ratajczaka” już od 14 lat pomagają dzieciom i młodzieży z domu dziecka. Tegoroczną zbiórkę rozpoczęto z początkiem października. – Zbieraliśmy żele pod prysznic, dezodoranty w kulce, mydło w płynie, pasty do zębów i waciki kosmetyczne. Zbiórka okazała się być rekordowa relacjonuje Jacek Cywiński, jeden z uczniów biorących udział w akcji.

Uczniowie byli również przygotowani do wyjazdu, aby spotkać się z młodzieżą w Wolsztynie. Plany te pokrzyżowała trwająca epidemia. – W dniu planowanej wycieczki ogłoszono tam żółtą strefę i w trosce o zdrowie uczestników wyjazd się nie odbył – mówi nauczycielka Katarzyna Marciniak-Helińska, która co roku koordynuje zbiórkę. Dodajmy, że było to jeszcze przed ogłoszeniem żółtej strefy w całym kraju, która obowiązuje od 10 października.

Do Wolsztyna pojechać się nie udało, ale z kolei w szkole w Kościanie 6 października zawitał przedstawiciel Domu Dziecka „Droga”, Sławomir Bobiński, który odebrał przekazane dary, a także podziękował wszystkim osobom zaangażowanym w akcję.