Policjantka po służbie zatrzymała nietrzeźwego kierowcę

Jadąca samochodem policjantka wraz z kierowcą innego pojazdu zatrzymała 51-letniego mężczyznę, który w stanie nietrzeźwości kierował toyotą. Zatrzymany miał trudności w utrzymaniu prawidłowego toru jazdy.

Sytuacja miała miejsce we wtorek, 22 grudnia. Na drodze prowadzącej z Kościana do Grodziska Wielkopolskiego policjantka Komendy Powiatowej Policji w Kościanie zauważyła toyotę, która jechała całą szerokością drogi. Jadąc za tym autem, próbowała skłonić kierowcę do zatrzymania trąbiąc i używając świateł drogowych. Mężczyzna jednak kontynuował jazdę. Jadący przed nim inny kierowca zauważył całą sytuację i zwalniając doprowadził do zatrzymania toyoty.

Policjantka podbiegła do zatrzymanego pojazdu i uniemożliwiła mężczyźnie dalszą jazdę. Od zatrzymanego kierowcy było wyraźnie czuć alkohol. Na miejsce wezwano policjantów ruchu drogowego, którzy przejęli 51-letniego mieszkańca powiatu poznańskiego. Badanie trzeźwości przeprowadzone w komendzie wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie kierowcy.

Mężczyzna został zatrzymany i dzisiaj usłyszał zarzuty. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat.