Policja poszukuje sprawców rozboju [AKTUALIZACJA]

W poniedziałek, 11 października, na parkingu przy ul. Śmigielskiej w Kościanie doszło do kradzieży torby z pieniędzmi. Sprawców zarejestrowała kamera z monitoringu, policja udostępniła ich wizerunek. Tymczasem właściciel wyznaczył nagrodę za wskazanie sprawców.

Około godziny 7.20 pracownik jednej z firm wyszedł z lokalu przy ul. Śmigielskiej niosąc torbę z narzędziami oraz gotówką w kwocie kilkunastu tysięcy zł. Następnie torbę umieścił w bagażniku służbowego samochodu zaparkowanego po drugiej stronie ulicy.

W momencie, gdy stał przy aucie, podbiegło do niego dwóch młodych mężczyzn, z założonymi maseczkami higienicznymi na twarzach. Jeden z nich otworzył bagażnik, a widząc reakcję właściciela torby, który chciał ponownie podejść do bagażnika, użył wobec niego prawdopodobnie gazu pieprzowego. W tym samym czasie drugi zamaskowany mężczyzna chwycił torbę z bagażnika i wspólnie zaczęli uciekać w kierunku nieopodal zaparkowanego hyundaia santa fe, bez tablic rejestracyjnych, do którego wsiedli. Właściciel torby pobiegł za nimi do ich auta, gdzie wdał się w szarpaninę z jednym ze sprawców. Wówczas po raz kolejny użyto wobec niego gazu, a następnie sprawcy wraz z torbą odjechali z miejsca zdarzenia.  

Komenda Powiatowa Policji w Kościanie prowadzi postępowanie w sprawie rozboju i zwraca się z prośbą o pomoc w identyfikacji sprawców. Właściciel pokrzywdzonej firmy wyznaczył nagrodę pieniężną w wysokości 10 tys. zł za pomoc w ujęciu sprawców rozboju. Numer telefonu kontaktowego do komendy to: 47 77 26 200.