Podsumowanie pierwszego miesiąca „Taksówki dla seniora”

Pilotażowy program samorządu miejskiego w Kościanie, polegający na darmowym przejeździe taksówką w określone miejsca dla osób od 70 roku życia uruchomiono w marcu. Przez ten czas zrealizowano nieco ponad 100 kursów.

Zdaniem samorządu program cieszy się dużą popularnością, a jest już kilkanaście kolejnych zamówień na kwiecień. Wg stanu na dzień 28 marca, kiedy to odbyła się sesja Rady Miejskiej z programu skorzystało 42 seniorów (przypomnijmy, że jedna osoba może skorzystać z taksówki dwa razy w miesiącu).

Jak na tak krótki okres, to myślę, że zainteresowanie jest spore i jeszcze się rozwinie – podkreślał podczas sesji burmistrz Piotr Ruszkiewicz. – Ten program ułatwia szczególnie osobom samotnym dotarcie w różne miejsca. Nie zawsze osoby starsze mogą liczyć na swoje dzieci, które często mieszkają poza Kościanem, czy też dzieci są zapracowane i nie mają czasu, żeby je przewieść z jednego punku do drugiego.

Pilotażowy program „Taksówka dla seniora” potrwa do końca maja, a jest skierowany jest do mieszkańców Kościana, którzy ukończyli 70 lat. Seniorzy mogą zamówić bezpłatne przejazdy taksówką do urzędu, na cmentarz, na dworzec PKS lub PKP, do placówki medycznej na umówioną wizytę. jedna osoba z usługi może skorzystać dwa razy w miesiącu.

Zapisy na bezpłatne kursy taksówką przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-12.00 pod numerem 574 445 572. Zgłoszenia należy dokonać nie później niż na 3 dni robocze przed planowanym przejazdem.