Spotkania z podróżnikami

W sobotę, 10 października do Kościańskiego Ośrodka Kultury przybyli Magda i Tomek Boguszowie, którzy opowiadali o swojej trwającej cztery lata podróży.

boguszowie_spotkanieByła to druga odsłona cyklu „Spotkań z podróżnikami”, których inicjatorem jest stowarzyszenie „Twórcze Horyzonty”.

Młode małżeństwo z Gdańska w podróż życia wybrało się rok po ślubie. Sprzedali samochód, uporządkowali sprawy zawodowe i ruszyli w drogę. Zaczęli od Nowego Jorku. Stamtąd samochodem, motorem i autobusami przemierzali Stany Zjednoczone, potem Meksyk i całą Amerykę Południową. Następnie tzw. jachtostopem przez osiem miesięcy opływali wyspy Pacyfiku. Później była Nowa Zelandia i Australia, gdzie pracowali, a w końcu przyszedł czas na Azję. Po 1405 dniach powrócili do Polski.

Gdańszczanie z zapałem opowiadali o miejscach, które widzieli i o przygodach, których doświadczyli. Przekonywali, że nie trzeba mieć specjalnych predyspozycji, by podróżować. Wystarczy się odważyć, a świat stoi otworem. Ich opowieści towarzyszyła oryginalna prezentacja fotografii, które wykonali w drodze.

Poniżej zdjęcia ze spotkania, a szczegółową relację z niego przeczytacie w najbliższym wydaniu „Kościaniaka” które ukaże się już 16 października.