Po szansę dla Adama

24 marca w Głodnie koło Rakoniewic odbędzie się bieg charytatywny, którego celem jest zebranie środków na leczenie 28-letniego Adama Jankowiaka.

Adam jest mieszkańcem Rakoniewic w powiecie grodziskim, jednak w pomoc na jego leczenie zaangażowani są również mieszkańcy naszego powiatu, w tym m.in. Grupa FB „Dajmy Pomoc Ludziom w Potrzebie”, Stowarzyszenie Oliwskie Słoneczko z Lubinia, Grupa Motocyklowa Wind Wolves ze Śmigla oraz Raptor 4×4.

Adam Jankowiak w 2017 roku, miesiąc po ślubie uległ wypadkowi, w którym doszło do złamania kręgosłupa i uszkodzenia rdzenia.

Pomóc może mu kosztowna rehabilitacja z wykorzystaniem egzoszkieletu. Cały czas wierzy w to, że stanie na nogi, ponieważ jeszcze całe życie przed nim.

24 marca z inicjatywy kolegów i koleżanek z byłej klasy Adama zorganizowana zostanie bieg oraz marsz nordic walking „Po szansę dla Adama”. W dniu imprezy organizatorzy planują wiele atrakcji, będzie można zobaczyć postacie z bajek, obejrzeć samochody terenowe, motocykle czy też skorzystać z dmuchanej zjeżdżalni. Przewidziana jest również kawiarenka z kawą i ciastem, grill oraz sklepik z różnymi smakołykami. Każdy z biegaczy na mecie może liczyć na pamiątkowy medal.

Biuro zawodów usytuowane będzie w Głodnie przy Sali Ostoja. Wydawanie numerów startowych dla dzieci będzie odbywać się od godz. 9.00 do 10.30, a na bieg główny i marsz nordic walking od 9.00 do 12.30. Wpłata na bieg wynosi dla dzieci 10 zł, a dla dorosłych 40 zł, choć mile widziane będą większe wpłaty.

Poza biegiem wesprzeć Adama można również biorąc udział w licytacjach atrakcyjnych przedmiotów, które już trwają. Szczegóły można znaleźć tutaj. Więcej informacji również pod numerem tel. 732 686 966 (Daria Józefowska).