Plan WOŚP w Śmiglu, Czempiniu i Krzywiniu

W powiecie kościańskim sztaby podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy tradycyjnie będą działać we wszystkich miastach powiatu. Przygotowano szereg atrakcji.

Śmigiel. Finał WOŚP

Podczas 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pieniądze będą zbierane na rzecz okulistyki dziecięcej – dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku dzieci. O programie Orkiestry w Kościanie na najbliższą niedzielę pisaliśmy już w artykule: Plan WOŚP w Kościanie. Teraz prezentujemy plan na kolejne miejscowości.

Śmigiel

W Śmiglu wszystkie atrakcje będą przeprowadzone przy Centrum Kultury. Już od godz. 10.00 na przybyłych będzie czekał kiermasz ciast przygotowany przez angażującą się w różne akcje charytatywne Team Fundację. Z kolei od 12.00 na zgłodniałych czekać będzie grochówka przygotowana przez strażaków z OSP Śmigiel. W tym czasie prowadzona będzie oczywiście zbiórka do puszek na ulicach Śmigla, a w okolicach Starego Bojanowa będzie można spotkać wolontariuszy w wozach strażackich.

O 16.00 nastąpi przejazd zmotoryzowanego korowodu ulicami miasta z parkingu przy markecie Polo pod CK. Będą pojazdy klubów Raptor 4×4, Yuma Team, Grupy Motocyklowej Wind Wolves i strażaków ochotników. Około godz. 16.30 zaczną się występy artystyczne lokalnych zespołów, a kilka piosenek zaśpiewa również Julia Stolpe. Około godz. 18.00 zaplanowano licytację.

Wydarzenia w Śmiglu będzie można śledzić również na żywo w internecie na stronie WOSP-Smigiel.pl. Transmisja rozpocznie się o godz. 12.30.

Krzywiń

W Krzywiniu wydarzenia rozpoczną się o godz. 14.00 na plaży miejskiej. Tutaj morsy z grupy Mrozoodporni wskoczą do zimnej wody w jeziorze. Zanim to nastąpi, odbędzie się wspólna rozgrzewka. Imprezie towarzyszyć będą też dodatkowe atrakcje, jak rzeźbienie serc z drewna, prezentacja quada ratowniczego przez OSP Gorzyce. Gościem będzie zawodnik Unii Leszno Hubert Jabłoński. Wydarzeniu będzie towarzyszyć także słodki poczęstunek.

O 16.00 wydarzenia przeniosą się do hali sportowo-widowiskowej. Tam odbędą się występy artystyczne i licytacje. Wydarzenie ma być transmitowane on-line , a ponad 100 aukcji czeka pod linkiem: https://allegro.pl/uzytkownik/wosp_krzywin.

Czempiń

Tutaj granie wielkoorkiestrowe rozpocznie się o godz. 13.30 od sportowego akcentu w postaci turnieju piłki ręcznej na hali w Borowie.

O 16.00 atrakcje przeniosą się do Tlenowni, w której będzie rockowo i gorąco. Zagrają trzy zespoły, w tym Gustave, The Shvagiers i Strefa Zagrożenia Hałasem. W przerwach pomiędzy koncertami zostaną przeprowadzone licytacje orkiestrowych fantów. Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych w postaci warsztatów w godz. 16.30-18.00. Czynna będzie także Kawiarenka Tlenka, a na finał o godz. 20.00 zaplanowano Światełko do nieba.

 Odbywać się tam będą koncerty przeplatane licytacjami ciekawych fantów. W godzinach 16.30 – 18.00 zaplanowano też warsztaty dla dzieci, a na 20.00 światełko do nieba.

Szczegółowy plan godzinowy na plakatach.