Zamknij

Sprzęt strażacki i wyposażenie strażaka – gdzie kupić?

23:37, 03.11.2023 . Aktualizacja: 00:09, 04.11.2023
Skomentuj

Sklep Ogniowy to sklep strażacki online z kilkunastoletnim doświadczeniem w sprzedaży internetowej. W ofercie sklepu pożarniczego jest sprzęt i umundurowanie strażackie najlepszych producentów. Bezpieczeństwo strażaków to podstawa, aby akcja ratownicza mogła być skuteczna. Chcesz zaopatrzyć swoją jednostkę strażacką w profesjonalne akcesoria i narzędzia? Wybierz Sklep Ogniowy doradzą jak strażak strażakowi!

Ubranie strażackie jakie wybrać?

Działania ratownicze i gaśnicze wymagają od strażaków noszenia specjalistycznych umundurowań. Specjalna odzież może zapewnić ochronę i bezpieczeństwo w najtrudniejszych warunkach. Ubranie specjalne strażackie musi być odporne na ogień, wodę, ciepło i inne szkodliwe substancje. Wielu producentów odzieży strażackiej stosuje innowacyjne technologie i materiały, takie jak Nomex, tkanina o właściwościach trudnopalnych i wodoodpornej membranie, która nie przepuszcza wody i płynów. Posiada również dodatkowe elementy odblaskowe, które poprawiają widoczność strażaka w trudnych warunkach. W Sklep Ogniowy strażacy mogą wyposażyć się w ubranie specjalne bojowe oraz rękawice specjalne pożarnicze, rękawice techniczne, hełm strażacki, aparat powietrzny ODO, buty strażackie i wiele innych niezbędnych rzeczy potrzebnych w niesieniu pomocy w ekstremalnych warunkach. W sklepie strażackim znajdziesz fachową obsługę, zawodowi i ochotniczy strażacy chętnie pomogą i doradzą w wyborze sprzętu i umundurowania. Wiedza na temat sprzedawanych produktów i testowanie ich w boju to gwarancja niezawodności i dobrej jakości zakupionego towaru. W Sklep Ogniowy posiada własną szwalnię oraz hafciarnię. Ze szwalni, z całkowicie polskiej produkcji wychodzą wygodne i wytrzymałe ubrania koszarowe dla strażaków oraz mundury ćwiczebne dla MDP. Odzież strażacka dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych jest szyta w dwóch wariantach: piaskowy strój strażacki przypominający bojowy nomex oraz koszarówka z odblaskami. W ofercie także koszulki, polary, czapki. Odzież strażacką można od razu spersonalizować logo PSP, OSP, MDP czy własną propozycją.

Gadżety oraz prezenty strażackie – najlepsze pomysły w Sklepie Ogniowym!

Najlepsze są praktyczne upominki kiedy chodzi o urodziny, imieniny. T-shirty czy koszulki polo dla strażaków wykonane są z wysokiej jakości materiałów, które zapewniają wygodę i wentylację. Haftowane koszulki strażackie są trwałe i eleganckie. Koszulki polo strażackie z haftem to najlepszy wybór dla strażaków ceniących sobie wysoką jakość produktów. Posiadają krótki rękaw oraz kołnierzyk, dzięki czemu nadają się do noszenia na co dzień i podczas formalnych spotkań. Innym pomysłem może być: portfel strażacki skórzany lub wykonany z węży pożarniczych, pasek czy koszulka strażacka z grafiką przedstawiającą pracę strażaka oraz biżuteria strażacka. Gdy mamy do czynienia z awansem kolegi strażaka czy też odejściem na emeryturę, wybierzmy coś wyjątkowego! Pozłacane topory strażackie w dębowych skrzyniach, grawerowane dyplomy czy repliki wozów strażackich z osobistą dedykacją to strzał w 10! Służba wymagająca poświęcenia i ryzykowania własnym życiem powinna mieć specjalną oprawę. W sklepogniowy.pl znajdziemy także alkohole w tematycznych butelkach.

Sklep Ogniowy – nowe technologie w Straży Pożarnej!

Sklep Ogniowy jako jedyny w Polsce posiada w swojej ofercie:

  • Dron ratowniczy dla służb Fotokite Sigma.

Celem tego szwajcarskiego systemu nadzoru powietrznego jest poprawa świadomości sytuacyjnej strażaków i ratowników. Dziesięć sekund po starcie możemy otrzymać kluczowe informacje o pożarze i wypadku, kataklizmie. Przegląd sytuacji przyspieszy proces reagowania, podejmowania .Pełny obraz miejsca zdarzenia znajduje się na tabletach ratowników. System wyposażony jest w kamerę termowizyjną FLIR i spełnia normy IP55. Może pracować nieprzerwanie przez kilka dni na wysokości 45 m w trudnych warunkach atmosferycznych.

  • Samochodowa płachta gaśnicza Texfire. Najskuteczniejszy sposób na odizolowanie obszaru, od płonącego samochodu. Płachta „dusi” ogień i chroni inne obiekty oraz ludzi znajdujących się w pobliżu pożaru przed ogniem oraz toksycznym dymem. Jej użycie nie wymaga specjalnego przeszkolenia, waży tylko 28 kg i może być rozłożona przez dwie osoby. Samochodową płachtę gaśniczą można użyć przy pożarach aut spalinowych jak i elektrycznych. Płachtą można nakryć samochody osobowe takie jak SUV.


(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%