Zostało mało czasu!
0
0
dni
0
0
godzin
0
0
minut
0
0
sekund
Spraw bliskim radość
zanim będzie za późno!
Kup prezent
Zamknij
27 grudnia świętujemy kolejną tym razem 104. rocznicę wybuchu Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Samorządy z tej okazji przygotowują różne wydarzenia.
Sobota w Kościanie upływa pod znakiem gry miejskiej nawiązującej do Powstania Wielkopolskiego. Drużyny w centrum miasta zmagają się z różnymi misjami. Finał przewidziany jest późnym popołudniem ma Łazienkach.
Już w najbliższą sobotę odbędzie się jedenasta edycja kościańskiej gry miejskiej "Kryptonim wolność". Zapowiada się rekordowa frekwencja uczestników.
Jedenasta edycja kościańskiej gry miejskiej "Kryptonim wolność" odbędzie się 8 października. Można już rejestrować drużyny.
Już po raz czwarty Kościańskie Stowarzyszenie Historyczne Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej zorganizowało w Wilkowie Polskim w powiecie grodziskim piknik historyczny. Przygotowano mnóstwo atrakcji.
Burmistrz miał podejść do mieszkańca i bić po twarzy. Tamten miał go za to odepchnąć, tak że ten padł i nie mógł się podnieść. Tak przedstawiła zajście ukazująca się w Kościanie gazeta. Burmistrz podał ją do sądu - za to, że został przedstawiony jako ten, który to starcie przegrał.
W setną rocznicę Powstania Wielkopolskiego publikujemy wspomnienia Ignacego Andrzejewskiego - jednego z członków Kościańskiej Rezerwy Skautowej.
Od 1 do 20 marca Instytut Pamięci Narodowej prezentuje 20 etiud filmowych przedstawiających żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego. Codziennie publikowany jest jeden film.
Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne "Gniazdo" stworzyło unikatową "Listę uczestników Powstania Wielkopolskiego".
Z inicjatywy Akcji Katolickiej kościańskich parafii zorganizowano spotkanie poświęcone 1050. rocznicy chrztu Polski. Historyczny wykład w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Kościanie wygłosił Piotr Filipowicz.
Głośne armatnie huki, wystrzały oraz dym spalonego miasta - wszystko to można było usłyszeć, poczuć i zobaczyć na Wałach Żegockiego w Kościanie w ramach pikniku historycznego zorganizowanego przez Muzeum Regionalne z okazji Święta Konstytucji 3 Maja.