Zamknij

4 Piknik Historyczny Stowarzyszenia Cichociemnych [ZDJĘCIA]

13:00, 06.09.2022 Milena Waldowska Aktualizacja: 13:02, 06.09.2022
Skomentuj
Już po raz czwarty Kościańskie Stowarzyszenie Historyczne Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej zorganizowało w Wilkowie Polskim w powiecie grodziskim piknik historyczny. Przygotowano mnóstwo atrakcji.

Piknik odbył się w niedzielę, 4 września, a został przeprowadzony pod honorowym patronatem Miasta Kościana, Gminy Wielichowo i Powiatu Grodziskiego. Miejscem dla wydarzenia był park przy pałacu Hrabiego Czarneckiego.

Impreza trwała od rana do późnego popołudnia, a na zwiedzających czekało mnóstwo atrakcji z różnych epok historycznych. I tak zwiedzić można było m.in. miejscową izbę pamięci, obejrzeć pojazdy historyczne, średniowieczne obozowisko, broń białą, dioramy historyczne z różnych epok. Ponadto przybyli mogli postrzelać z łuku, wiatrówki i procy, poszukać skarbów w strefie małego archeologa czy też wziąć udział w warsztatach kaletniczych oraz z pierwszej pomocy. Nie zabrakło także strefy dziecka oraz poczęstunku w postaci wojskowej grochówki, kiełbasy z rusztu oraz domowych wypieków.

Świetnym uzupełnieniem były ciekawe pokazy, w tym musztry pruskiej czy mody z XIX i XX wieku, a nawet występy artystyczne. Widowiskowy pokaz dynamiczny zaprezentował 12 batalion Wojsk Obrony Terytorialnej.

Wśród licznych stoisk z powiatów grodziskiego i kościańskiego byli m.in. reprezentanci LOK Kościan, KRS Kościan, PCK Kościan, grupa diabetyków z Kościana.

Fot. Marcin Marciniak

(Milena Waldowska)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%