Zamknij

Oszukana metodą na węgiel. Straciła ponad 10 tysięcy

03:23, 16.11.2023 red. Aktualizacja: 14:20, 19.11.2023
Skomentuj

Policja ostrzega przed oszustwami "metodą na węgiel". Jedna z mieszkanek powiatu kościańskiego straciła pokaźną sumę zamawiając ekogroszek przez internet.

W tym tygodniu do kościańskiej komendy zgłosiła się mieszkanka powiatu, która padła ofiarą oszustwa. W październiku kobieta znalazła ofertę sklepu internetowego, oferującego na sprzedaż węgiel. Strona była łudząco podobna do oficjalnej strony Polskiej Grupy Górniczej.

Kobieta zamówiła 6 ton ekogroszku, za który zapłaciła 10 620 zł. Niestety nie otrzymała zamawianego towaru. Kontakt ze sprzedającym z kolei się urwał.

Apelujemy o wzmożoną ostrożność przy zakupie węgla, pelletu i innego opału w atrakcyjnych cenach i z niesprawdzonych źródeł. Fakt wysokich cen węgla i innych surowców opałowych wykorzystują oszuści, którzy żerują na ludzkiej nieświadomości – przestrzega kościańska policja.

Oszuści często posługują się fałszywymi stronami internetowymi oferującymi na sprzedaż tanie surowce opałowe. Wiarygodność stron zwiększają poprzez wykorzystanie danych firm faktycznie istniejących, na które tworzone są strony internetowe. Przestępcy zamieszczają również ogłoszenia na popularnych portalach ogłoszeniowych, oferując opał w atrakcyjnych cenach, często z darmową usługą transportu.

Ograniczone zaufanie  powinna zwrócić atrakcyjna, promocyjna cena, brak numeru kontaktowego do sprzedawcy, brak możliwości odbioru osobistego, płatność wyłącznie przelewem lub kiedy wymagana jest zaliczka. Kontakt z oszustami urywa się zaraz po otrzymaniu przelewu, a kupujący pokrzywdzony nie otrzymuje zamówionego towaru. Najbezpieczniej jest zamawiać towar z możliwością zapłaty przy odbiorze, szczególnie kiedy w grę wchodzą duże kwoty pieniędzy.

(red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%