W pożarze w bloku na os. Jagiellońskim w Kościanie, do którego doszło 26 lutego, ucierpiało nie tylko jedno mieszkanie, ale również trzy sąsiednie. Ich lokatorzy także potrzebują wsparcia i o nie proszą.
– W tej chwili nasz dom nie nadaje się do użytku. Razem z mężem oraz dwoma córkami (w wieku 10 i 12 lat) przebywamy w mieszkaniu socjalnym otrzymanym od miasta, teściowa tymczasowo mieszka u szwagra – pisze na stronie zbiórki Anna Wawrzyniak, lokatorka mieszkania naprzeciwko tego, w którym wybuchł pożar.
W pożarze ucierpiało ponadto mieszkanie nad oraz pod tym, w którym wybuchł pożar. Te mieszkania, mimo zniszczeń, nadają się jednak do użytkowania. Te z trzeciego piętra już natomiast nie.
Pani Ania prosi o pieniądze na remont swojego mieszkania oraz sąsiadów. - Z całego serca prosimy Was o pomoc w remoncie naszych mieszkań i przywróceniu poczucia bezpieczeństwa – podsumowuje Anna Wawrzyniak.
Tymczasem ludzie dobrej woli już działają i organizują pomoc poszkodowanym. W planach jest organizacja festynu na rzecz pogorzelców. O szczegółach będziemy informować wkrótce.
Potrzebujących można wesprzeć poprzez portal zrzutka.pl
[ZT]90956[/ZT]
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu koscianiak.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz