W najbliższą niedzielę na Rynku w Kościanie odbędzie się festyn, podczas którego zbierane będą pieniądze dla rodzin, których mieszkania zostały zniszczone podczas pożaru do którego doszło 26 lutego.
Ten pożar wstrząsnął nie tylko mieszkańcami osiedla, jak całego Kościana oraz okolic, ale ponadto głośnym echem odbił się daleko poza naszym regionem. Ale nic dziwnego, bo w pożarze, do którego doszło w mieszkaniu na trzecim piętrze bloku, całkowitemu zniszczeniu uległo palące się mieszkanie, a także ucierpiały trzy lokale bezpośrednio z nim sąsiadujące. Przypomnijmy, że ciężko poparzony został także 62-letni mężczyzna.
By odbudować to, co zostało zniszczone, założono dwie zbiórki internetowe. Jedna dotyczy spalonego mieszkania – https://zrzutka.pl/jdk7zz, a druga pozostałych trzech, w tym w szczególności tego naprzeciw, które bez remontu nie nadaje się do zamieszkania – https://zrzutka.pl/5t2bm5.
Bardzo szybko po pożarze, wiele osób postanowiło wesprzeć pogorzelców. Team Fundacja, czyli nieformalna grupa organizująca różne przedsięwzięcia, przystąpiła do organizacji festynu. Inicjatywę wsparł ponadto Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościanie i samorząd miejski Kościana, jak również wiele osób prywatnych, firm i instytucji. Wydarzenie jest także wspierane medialnie, a jednym z patronów jest nasza redakcja.
Podczas trzygodzinnego festynu, który zostanie przeprowadzony w samym sercu miasta, czekać będą atrakcje zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Odwiedzić będzie można stoiska m.in. z rękodziełem i różnymi gadżetami. Nie zabraknie drobnych przekąsek i grochówki, a także kiermaszu ciast od lokalnych cukierników. Przybędą ponadto strażacy z OSP Kościan ze swoim sprzętem, a najmłodsi będą mogli poszaleć na dmuchańcach.
Prowadzona będzie również sprzedaż cegiełek z gwarantowanymi nagrodami. Ponadto na profilu facebookowym Team Fundacji dziś ruszyły atrakcyjne licytacje. Warto im się przyjrzeć.
Festyn odbędzie się w niedzielę, 15 marca, w godzinach 13.00-16.00 na Rynku w Kościanie.

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu koscianiak.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz