Zamknij

Czempiński Jarmark Mikołajkowy już w niedzielę

17:25, 03.12.2022 Milena Waldowska Aktualizacja: 17:25, 03.12.2022
Skomentuj
W niedzielę, 4 grudnia w Tlenowni odbędzie się świąteczny jarmark. Na to wydarzenie Czempiń kieruje zaproszenie zarówno do mieszkańców gminy jak i gości.

Jarmark w Czempiniu to już tradycja. W ubiegłym roku po raz pierwszy odbył się on na terenie Centrum Aktywności Społecznej i spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem. Uroda tego miejsca stanowiła doskonałe tło dla bożonarodzeniowych stoisk.

Podczas tegorocznej edycji na licznych stoiskach będzie można kupić ręcznie robione ozdoby, dekoracje, zabawki, biżuterię, świece, kawy, herbaty, rośliny, ciasta, pierniki oraz wiele innych artykułów. Odwiedzający będą mogli ponadto skosztować świątecznych potraw przygotowanych przez lokalne koła gospodyń wiejskich, przedsiębiorców i stowarzyszenia, a także wypić aromatyczną herbatę, kawę lub kakao.

Będzie też okazja do twórczego spędzenia czasu na warsztatach tworzenia ozdób. Tradycyjnie już podczas jarmarku burmistrz Czempinia Konrad Malicki i jego zastępca Andrzej Socha będą wypiekać przepyszne, świąteczne pierniki. Oczywiście podczas imprezy nie zabraknie Świętego Mikołaja, Pani Mikołajowej i elfów. Dla dzieci przygotowane zostaną liczne animacje i inne świąteczny atrakcje.

Po zakończeniu jarmarku, o godz. 17.15 na czempińskim Rynku odbędzie się uroczyste odpalenie świątecznych iluminacji. Wydarzenie w Tlenowni rozpocznie się natomiast o godz. 11.00.

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%