Zamknij

Sołeckie dożynki w Kurzej Górze i Kiełczewie [ZDJĘCIA]

21:36, 21.08.2022 Milena Waldowska Aktualizacja: 03:50, 23.08.2022
Skomentuj
W sobotę w kilku miejscowościach gminy Kościan zaplanowano dożynki. Niektóre z nich ostatecznie odwołano z powodu deszczu, ale w Kurzej Górze i w Kiełczewie imprezy się odbyły. Chociaż w okrojonej wersji.

Na sobotę, 20 sierpnia swoje dożynki zaplanowały m.in. sołectwa Racot, Turew, Katarzynin, Kurowo, Kurza Góra i Kiełczewo.

W Kiełczewie część oficjalna rozpoczęła się o godz. 14.00, więc udało się ją przeprowadzić zanim spadł deszcz. W obrzędzie dzielenia się chlebem wziął udział wójt Andrzej Przybyła, który pojawił się na imprezie. Ponadto nie zabrakło także atrakcji dla najmłodszych, w tym dmuchanców, przejażdżek bryczką i konkursów.

Z kolei w Kurzej Górze udało się przeprowadzić zabawę dla dzieci, która zaczęła się o godz. 16.00. Wprawdzie w połowie imprezy spadł deszcz, ale jej druga część odbyła się w salce wiejskiej, gdzie kontynuowano konkursy. Wcześniej dzieci wybawiły się na dmuchańcach. Miały także do dyspozycji  bańki mydlane, malowanie twarzy i zaplatanie warkoczyków, tańce oraz konkursy. Najmłodsi mogli także częstować się cukierkami i napojami, watą cukrową i lodami. Szczególnie lody okazały się prawdziwym hitem. Ogromną radość sprawiły również przejażdżki bryczką zaprzęgniętą w konie.

Niestety, w przeprowadzeniu wieczornej imprezy plenerowej wraz z częścią oficjalną przeszkodził już silny deszcz. Tylko nieliczni mieszkańcy bawili się wieczorem w niezbyt dużej salce wiejskiej. W niedzielę z kolei w salce na mieszkańców czekał dożynkowy poczęstunek w postaci kawy i placka oraz chleba dożynkowego. Pomimo niedosytu związanego z brakiem dużej, wspólnej zabawy, mieszkańcy odczuli świętowanie.

Fot. Milena Waldowska, Piotr Pewiński, Katarzyna Marciniak-Helińska

(Milena Waldowska)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%