Zamknij

Koncert Orkiestry Wojskowej z Żagania 2021 [ZDJĘCIA]

04:04, 16.11.2021 Milena Waldowska Aktualizacja: 11:21, 16.11.2021
Skomentuj
W Kościańskim Ośrodku Kultury w poniedziałkowy wieczór odbył się koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Wystąpiła dobrze znana kościaniakom orkiestra, która przyciągnęła nieomal komplet publiczności.

Orkiestra Wojskowa z Żagania w Kościanie grała już kilkakrotnie. Tym razem jednak występ lubianej przez kościaniaków orkiestry mocno zaskoczył, bo różnił się mocno od poprzednich. Wykonawcy w miejsce klasycznego i operetkowego repertuaru, tym razem zaproponowali publiczności utwory współczesne przeplatane jedynie wiązanką pieśni żołnierskich.

Ta forma spodobała się bardzo publiczności, która doskonale bawiła się podczas koncertu. Zanim jednak muzycy pod dyrekcją por. Jacka Putry zaczęli koncert, zgromadzonych przywitał burmistrz Kościana, Piotr Ruszkiewicz. W swym krótkim wystąpieniu zaznaczył, że koncerty niepodległościowe w Kościanie zawsze cieszą się dużą popularnością. Życzył słuchaczom miłych wrażeń i niezapomnianego, patriotycznego wieczoru.

Słuchacze usłyszeli m.in. piosenki z repertuaru Dżemu, Andrzeja Zauchy, Zbigniewa Wodeckiego, Anny Jantar czy Kasi Kowalskiej. Przy akompaniamencie orkiestry żywiołowo śpiewali je soliści - Małgorzata Nawrot i Tomasz Goleniewski. Z kolei do śpiewania wraz z orkiestrą pieśni żołnierskich zachęcał kapelmistrz Jacek Putra, a zgromadzeni chętnie z tego zaproszenia skorzystali.

Około godzinny koncert minął w patriotycznej, ale również radosnej i pogodnej atmosferze. Na koniec wszyscy wykonawcy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Muzycy musieli się oczywiście odwdzięczyć bisami. Podczas wydarzenia prowadzono także zbiórkę datków do puszek na rzecz Oskara Marciniaka z Kokorzyna (wesprzeć chłopca można na www.siepomaga.pl/serce-oskara).

Fot. Milena Waldowska

(Milena Waldowska)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%