Zamknij

Ruszyły zapisy na rajdy rowerowe

17:57, 23.04.2019 Redakcja Aktualizacja: 18:07, 23.04.2019
Skomentuj
Starostwo Powiatowe w Kościanie tradycyjnie zaprasza miłośników rowerowych wędrówek do udziału w rajdach rowerowych po Ziemi Kościańskiej.

Tej wiosny zaplanowano dwa rajdy, które odbędą się w soboty: 18 maja i 15 czerwca.

Pierwszy rajd wyruszy spod Wieży Ciśnień w Kościanie, a jego trasa powiedzie przez Pianowo, Nowe Oborzyska, Betkowo, Nowy Lubosz, Stary Lubosz, Darnowo, Wyskoć, Ignacewo, Choryń, Wławie, Januszewo, Osiek, Gryżynę. Meta rajdu znajdować się będzie przy Zespole Szkół w Racocie. Trasa będzie miała długość około 30 km.

Drugi rajd wyruszy spod kościańskiego wiatraka na Skwerze Krimpen. Rowerzyści pojadą wzdłuż kanału pod drogą nr 5, dalej przez Kiełczewo, Szczodrowo, Kokorzyn, Krzan, Kotusz, Pętkowice, Brońsko, Księginki, Karśnice, Nowy Białcz, Skoraczewo, by wrócić do Kokorzyna. Meta rajdu znajdować się będzie przy Szkole Podstawowej w Kokorzynie. Długość trasy to około 28 km.

Oba rajdy powiodą zarówno drogami asfaltowymi, jak i polnymi. Istnieje możliwość dołączenia do rowerzystów na trasie. Te osoby, które zechcą wyjechać z innego miejsca i dołączyć do rajdu na trasie lub na mecie proszone są o zaznaczenie miejsca startu w zgłoszeniu. Podczas wszystkich rajdów powrót z mety rajdu do domu odbywać się będzie indywidualnie.

Zapisy na pierwszy rajd przyjmowane będą do 15 maja, natomiast na drugi do 12 czerwca w Biurze Promocji, Informacji i Starostwa Powiatowego w Kościanie (pokój 117) przy al. T. Kościuszki 22. Podpisane formularze można także wysłać pocztą (liczy się data wpływu do urzędu) lub na adresy mailowe: [email protected], [email protected].

Tylko osoby zapisane będą mogły skorzystać z darmowego posiłku oraz zostaną zgłoszone do ubezpieczenia.

Do pobrania tutaj:
Formularz zgłoszeniowy dla pełnoletnich
Formularz zgłoszeniowy dla dzieci
Regulamin rajdu
Obowiązek informacyjny
Trasa rajdu Kościan-Racot
Trasa rajdu Kościan-Kokorzyn

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%