Zamknij

Zaakceptuj e-PIT do 30 kwietnia

10:36, 18.04.2019 Redakcja Aktualizacja: 10:36, 18.04.2019
Skomentuj
Zostały już tylko 2 tygodnie, aby w usłudze Twój e-PIT zaakceptować albo odrzucić PIT za 2018 r. Dotyczy to wszystkich osób rozliczających się na formularzach PIT-37 i PIT-38.

W tym roku po raz pierwszy osoby zatrudnione nie muszą samemu składać rocznej deklaracji podatkowej, a zrobi to za nich urząd skarbowy. Do zeznania każdy ma natomiast wgląd poprzez usługę Twój e-PIT dostępną na stronie podatki.gov.pl w sekcji "Złożone dokumenty".

Przygotowany PIT-37 lub PIT-38 można zaakceptować bądź odrzucić i jest na to czas do końca kwietnia. Jeśli tego nie zrobisz, to skarbówka uzna przygotowany dla ciebie e-PIT za złożony.

Jeśli z takiego automatycznie zaakceptowanego zeznania podatkowego będzie wynikać, że masz niedopłatę podatku - to do 31 maja otrzymasz informację o tym z urzędu skarbowego. Będziesz mieć 7 dni od dnia jej doręczenia, aby wpłacić kwotę niedopłaty na konto Urzędu Skarbowego za pomocą przelewu bankowego lub za pośrednictwem poczty. Numery kont bankowych urzędów skarbowych znajdują się na stronie podatki.gov.pl.

Natomiast jeśli z twojego e-PIT-a będzie wynikać nadpłata podatku, to odpowiednią kwotę otrzymasz przelewem na konto bankowe - jeżeli urząd skarbowy posiada numer twojego konta. Jeśli nie posiada, to pieniądze otrzymasz przekazem pocztowym. W tej sytuacji 45-dniowy termin do zwrotu nadpłaty będzie liczony od 1 maja.

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%