Zamknij

Strajk nauczycieli trwa

12:58, 08.04.2019 Redakcja Aktualizacja: 13:00, 08.04.2019
Skomentuj
W powiecie kościańskim, tak jak w całym kraju, trwa strajk nauczycieli. Nieliczni uczniowie, którzy pojawili się w szkołach, mają zapewnioną opiekę.

- W Kościanie normalnie pracują tylko dyrektorzy i pracownicy administracji. Z informacji, które mamy, w I Liceum Ogólnokształcącym tylko jeden z nauczycieli przeprowadza normalnie lekcje. Czekamy na rozwój wydarzeń, przede wszystkim decyzji na szczeblu centralnym. Na obecną chwilę nie wiemy co będzie jutro i jak długo strajk będzie kontynuowany - mówi Przemysław Korbik, zastępca burmistrza Kościana.

Dodajmy, że nauczyciele pojawili się w szkołach i przedszkolach, ale nie przystąpili do zajęć. Podobnie sytuacja wygląda w gminie Kościan. - Lekcje nie odbywają się, a jedynie pojedynczy uczniowie pojawili się w szkołach i oni mają zapewnioną opiekę - wyjaśnia Mirosław Duda, zastępca wójta. - Egzaminy gimnazjalne w szkołach w Racocie oraz w Oborzyskach Starych zaplanowane na środę i czwartek odbędą się normalnie. Dyrektorzy trochę obawiają się jedynie o piątek, bo potrzebnych będzie wówczas więcej komisji, ale w razie kontynuacji strajku będą starali się znaleźć jakieś rozwiązanie.

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%