Zamknij

Akcja sprzątania trwa. Sprzątają sołectwa i Nadleśnictwo

16:15, 04.04.2019 Milena Waldowska Aktualizacja: 16:16, 04.04.2019
Skomentuj
Po Widziszewie, które zainaugurowało akcję, w najbliższą sobotę (06.04) sprzątać będą cztery kolejne sołectwa, czyli Nielęgowo, Januszewo, Darnowo i Kiełczewo. Tereny leśne porządkuje także Nadleśnictwo Kościan.

O godz. 10.00 do akcji porządkowej ruszą mieszkańcy Nielęgowa, na godz. 13.00 umawiają się mieszkańcy Jauszewa, a na 14.00 Darnowa i Kiełczewa. Z kolei w kolejny weekend (13.04) na wspólne sprzątanie organizuje się Racot oraz Stary i Nowy Lubosz. Być może dojdą jeszcze kolejne miejscowości.

Sołtysi i rady sołeckie organizujące akcje planują po nich małe pikniki z kawą bądź kiełbaskami. Zbiórki odbywać będą się w centralnych punktach wsi, a w razie wątpliwości najlepiej kontaktować się z sołtysem.

Przez cztery dni bieżącego tygodnia tereny leśne, a także położone wzdłuż ścieżek rowerowych porządkowało Nadleśnictwo Kościan. W piątek worki z odpadami zostaną wywiezione przez gminę.

W czwartek pracownicy wraz z leśniczym Leśnictwa Racot pojawili się wzdłuż ścieżki rowerowej pomiędzy Racotem a Gryżyną. Penetrowali także tereny po drugiej stronie jezdni.

- My tę pracę wykonujemy praktycznie na bieżąco, ale tym razem gmina zadeklarowała wywóz odpadów na własny koszt - mówi leśniczy Przemysław Picz z Leśnictwa Racot. - To jest właściwie syzyfowa praca, bo co posprzątamy, to na nowo, ale szczególnie przy uczęszczanych ścieżkach musi być zachowany porządek.

Śmieci w tym miejscu najczęściej wyrzucane są z samochodów, ale również przez amatorów leśnych wycieczek, w tym niestety alkoholowych. Pracownicy leśni natrafiali głównie na butelki plastikowe, opakowania po chipsach, butelki po alkoholu. Zaleźli także słoik z wodą po kiszonych ogórkach.

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%