Zamknij

Rekordowa ilość wykroczeń na Alejach Kościuszki

08:13, 01.04.2019 Maciej Sibilak Aktualizacja: 20:18, 11.03.2021
Skomentuj
W centrum Kościana znacznie wzrosła liczba wykroczeń popełnianych przez pieszych i rowerzystów. Czystego sumienia nie mają też kierowcy. Nie bez wpływu na ten stan rzeczy ma utrudniony przejazd przez miasto spowodowany budową tunelu drogowego w ciągu ulicy Młyńskiej i związany z tym wzrost natężenia ruchu rowerowego.

W ubiegłym roku najwięcej interwencji dotyczących wykroczeń w ruchu drogowym strażnicy miejscy w Kościanie podjęli na Alejach Tadeusza Kościuszki. W stosunku do 2017 r. ich liczba wzrosła tam z 85 do ponad 200! Dane te odnoszą się tylko do tej jednej ulicy.

- Na Alejach Kościuszki najwięcej wykroczeń popełniają rowerzyści i piesi - mówi Maciej Szymczak, komendant Straży Miejskiej w Kościanie. - Przechodzą przez jezdnie w niedozwolonych miejscach, mimo iż kilka metrów dalej znajdują się pasy. Takie niebezpieczne zachowania zdarzają się nie tylko młodzieży, ale też osobom starszym. Niestety widok matki z dzieckiem przekraczającej ulice poza przejściem dla pieszych również nie należy do rzadkości.

Na bakier z przepisami są też miłośnicy dwóch kółek. Rowerzyści jadący od strony ulicy Wrocławskiej w kierunku Ronda Solidarności wjeżdżają nagminnie na chodnik, choć zgodnie z zarządzoną w tym miejscu organizacją ruchu powinni poruszać się jezdnią. - Zatrzymani przez strażników tłumaczą się pośpiechem i obawą o swoje bezpieczeństwo - mówi komendant Szymczak. - Są też tacy, którym wydaje się, że wzdłuż chodnika prowadzi ścieżka rowerowa. Na potwierdzenie swoich racji wskazują na znak oznaczający szlak turystyczny dla rowerów.

Wielu wykroczeń w centrum miasta dopuszczają się też kierowcy. Na liście najczęstszych przewinień, obok parkowania w niedozwolonych miejscach, znajduje się przejazd przez zamkniętą dla ruchu ulicę Szewską. Jadąc tamtędy kierowcy ryzykują mandatem i naliczeniem pięciu punktów karnych.

(Maciej Sibilak)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%