Zamknij

Udało się! Przebiegły 276 km!

15:49, 23.03.2019 Milena Waldowska Aktualizacja: 15:49, 23.03.2019
Skomentuj
Dziś o godz. 10.30 na kościańskim stadionie 10 pań z Kościan Team wspieranych przez swych kolegów, biegaczy z parkrun, a także wiele innych osób minęły linię mety po trwającej całą dobę sztafety.

Po przekroczeniu linii mety stadion wprost kipiał od emocji. Była to przede wszystkim ogromna radość, ale nie brakowało także łez wzruszenia. 10 kobiet, czyli Agnieszka Bachorz, Monika Bajstok, Edyta Józefowicz, Ewa Kasperska, Monika Pawlak, Joanna Pikosz, Ewelina Postaremczak, Anna Sarbinowska, Beata Oleksy i Małgorzata Terczewska przebiegły łącznie 276 km, czyli o 25 km więcej, niż wymagał tego plan!

Dzięki ich dokonaniu na konto akcji, podczas której zbierano pieniądze na leczenie Basi Górskiej, Marka Waltera oraz innych podopiecznych Stowarzyszenia "Dać Pomoc" wpłyną pieniądze od sponsorów - 9 tys. zł. Z kolei dzięki uczestnikom biegu towarzyszącego, których łącznie wzięło udział 347 osób Fundacja PKO BP przekaże na leczenie Basi i Marka 10 tys. zł. Kolejne wpływy to 9970 zł z opłat startowych i 1965 zł z kawiarenki serwującej domowe wypieki. Łącznie zatem sztafeta przyniosła ponad 30 tys. zł, a to nie koniec. Cały czas wolontariusze zbierali bowiem pieniądze do puszek, a weekend cudów trwa.

­­- Kościan to miasto wariatów! - stwierdził Bartosz Wesoły, koordynator biegów. - Każdy może być dumny, że jest kościaniakiem i tworzy takie wspaniałe rzeczy. Wpływy od sponsorów prawie się podwoiły, podwoiła się także liczba uczestników.

Ogromnych emocji nie kryli także beneficjenci biegu obecni na stadionie wraz z rodzinami. - Jesteśmy po prostu wzruszeni. Nasza rodzina powiększyła się dziś o całą tę grupę ludzi, którzy nam pomagają - mówiła Bożena Walter, żona pana Marka. - Okazuje się, że w Kościanie mieszka wiele pozytywnie zakręconych osób, które potrafią dać coś od siebie, nic nie chcąc w zamian.

Na zakończenie na biegaczy czekał tort ufundowany przez cukiernię Płotkowiak. Ponadto bieg sponsorowali: Fundacja PKO Bank Polski, MAGIK Piotr Domagała, LIRA, Met-Chem, InstalFilter, BricoMarche oraz anonimowi darczyńcy. W organizacji imprezy pomogli: MOSIR, UM Kościana, Maratończyk Pomiar Czasu, TB Service, PONOKAI, Emes Broker Marek Szymkowiak, Dajmy Ludziom Pomoc w Potrzebie, Mlekovita, Coccodrillo, AFLA, Sekwim, Piekarnia Sworacki, GrillBar, Zakład Mięsny Szajek, Czempin.NET, Filipson, Zajazd u Dudziarza, Hurt-Piek i 65 wolontariuszy.

 

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%