Zamknij

Wielki pożar w Śremie. Strażacy z naszego powiatu ruszyli na pomoc [ZDJĘCIA]

12:48, 30.05.2023 Milena Waldowska fot. Jarosław Kociucki/portalsremski.pl Aktualizacja: 17:06, 02.06.2023
Skomentuj

Cztery zastępy straży pożarnej z powiatu kościańskiego biorą udział w akcji gaśniczej jednego z domów szeregowych na os. Helenki w Śremie. Na miejscu z żywiołem walczy łącznie blisko 30 jednostek straży pożarnej z całego regionu.

Pożar w domu szeregowym pojawił się we wtorek po godz. 7.00 rano. Jak informuje portalsremski.pl rano całe osiedle usłyszało huk. Najprawdopodobniej był to wybuch butli z gazem.

Po przybyciu strażaków na miejsce, okazało się, że płomienie zajęły już całe mieszkanie. W środku przebywał m.in. nastolatek, który zdołał sam wyjść z budynku. Wewnątrz miała przebywać jeszcze jedna osoba, która trafiła do szpitala z objawami podtrucia dymem.

Ogień zajął też elewację i cały dach. Ponieważ budynek znajduje się w zabudowie szeregowej, zagrożone są sąsiednie domy. By opanować żywioł na miejsce zadysponowano blisko 30 zastępów z całego regionu. Na miejscu są też policja i Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego w Śremie. Pojawił się także burmistrz Śremu Adam Lewandowski oraz księża z osiedlowej parafii, by udzielić wsparcia poszkodowanym parafianom.

- Z naszego powiatu na akcję gaśniczą do Śremu zadysponowano łącznie cztery zastępy straży pożarnej. To jednostka JRG Kościan z podnośnikiem hydraulicznym oraz po jednym zastępie OSP ze Śmigla, Racotu i Jerki z ciężkimi samochodami gaśniczymi po 5 tysięcy litrów wody każdy. Akcja cały czas trwa – informuje Dawid Kryś, oficer prasowy KP PSP Kościan.

Fot. Jarosław Kociucki/portalsremski.pl

 

(Milena Waldowska fot. Jarosław Kociucki/portalsremski.pl)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%