Zamknij

Turniej Braci Jureckich i 50-lecie Tęczy Kościan [ZDJĘCIA]

14:31, 29.05.2023 Milena Waldowska Aktualizacja: 15:46, 01.06.2023
Skomentuj

W niedzielę odbył się już po raz czternasty Turniej dzieci o Puchar Braci Jureckich w Hali Sportowej przy ul. Wielichowskiej. Dzień wcześniej w tym samym miejscu MKS Tęcza Folplast Kościan świętowała swoje 50-lecie.

W niedzielnych rozgrywkach uczestniczyły 4 drużyny: MKS Tęcza Folplast Kościan, UKS Spartakus Buk, KPR Wolsztyniak Wolsztyn, MKS Tęcza Folsplast Kościan II.

Po zaciętej rywalizacji gospodarze z drużyny Tęcza II zostali zwycięzcami, pokonując w finale UKS Spartakus Buk. Na rozpoczęciu turnieju obecny był Michał Jurecki. Z kolei na jego zakończeniu jego brat Bartosz, który gratulował uczestnikom gry i wręczał dyplomy.

Sobota, 27 maja była z kolei wielkim świętem dla całego klubu. 50-lecie piłki ręcznej w Kościanie świętowano zarówno na sportowo, jak i oficjalnie. Rano na boisku przy Szkole Podstawowej nr 2 odbył się pokazowy trening piłki ręcznej dzieci prowadzony przez Michała Jureckiego. Rozegrano także mecz “Old Stars”.

50 lat Tęczy

Po południu odbyła się natomiast jubileuszowa gala z udziałem obecnych i byłych członków klubu Tęcza Kościan, szczypiornistów, przedstawiciel Związku Piłki Ręcznej w Polsce,  władz samorządowych miasta i gminy Kościan oraz powiatu kościańskiego, reprezentantów kościańskich szkół i kibiców.

Podczas wydarzenia minutą ciszy uczczono pamięć przyjaciela i legendy kościańskiej piłki ręcznej, Stanisława Wujca.

Uroczystość była także okazją do wręczenia wyróżnień. Medal “Za Zasługi dla Piłki Ręcznej” wręczono spółce Folplast i gminie miejskiej Kościan. Złotą odznaką “Za Zasługi dla Piłki Ręcznej” wyróżniono Aleksandra Sowę, Michała Jureckiego, Bronisława Frąckowiaka. Odznaką srebrną wyróżniono Edwarda Strzymińskiego, Romualda Pawlik, Tomasza Tomaszewskiego, Karol Koska, Karola Kaniewskiego. Brązową odznakę otrzymali: Rafał Szatkowski, Marek Szymkowiak, Dawid Nowak, Ryszard Landzwojczak, Tomasz Majchrzak, Wojciech Babiarczyk, Robert Walenciak, Tomasz Frąckowiak i Rafał Maćkowski.

Wręczono też medale “Za Zasługi dla Wielkopolskiej Piłki Ręcznej”, a także podziękowania od klubu Tęcza Kościan.

Warto dodać, że z okazji jubileuszu wydana została publikacja poświęcona 50-letniej historii Tęczy. Jest to pierwsza taka książka.

Fot. Dariusz Borowski, Piotr Pewiński, UMK

(Milena Waldowska)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%