Zamknij

AS-y z Czempinia najlepsze w Pucharze Tymbarku [ZDJĘCIA]

17:48, 22.05.2023 Milena Waldowska Aktualizacja: 10:33, 27.05.2023
Skomentuj

Drużyna chłopców ze Szkoły Podstawowej z Czempinia została zwycięzcą Wojewódzkiego Turnieju o Puchar Tymbarku w kat. U-10. Dzięki temu wynikowi weźmie udział w finale turnieju na PGE Narodowym w Warszawie.

Finały regionalne XXIII edycji Pucharu Tymbarku odbywały się w dniach 17-19 maja w Starych Oborzyskach. W województwie wielkopolskim do gry o awans do finału ogólnopolskiego stanęło 160 drużyn.

W turnieju w kategorii U-10 wystartowało 35 najlepszych drużyn z całej Wielkopolski, mistrzów swoich powiatów. Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Czempiniu grająca w finale wojewódzkim pod nazwą „AS-y” z SP Czempiń okazała się w turnieju najlepsza. Okazało się tym samym, że nazwa AS-y jest nieprzypadkowa. Czempiniacy szli jak burza do finału miażdżąc po drodze przeciwników. Również w meczach końcowych nie dali ustąpić pola nikomu i rozgromili przeciwników wynikami 8:2 (mecz z SP nr 51 w Poznaniu) i 6:1 (spotkanie z SP nr 3 ze Środy Wielkopolskiej). Warto dodać, że zajmując pierwsze miejsce, już po raz drugi z rzędu zdobyli tytuł Mistrza Wielkopolski!

Drużyna AS-ów zapewniła sobie tym samym prawo startu w Finale Ogólnopolskim, który odbędzie się w dniach 13-16 w Warszawie. Uczniowie otrzymali także wyróżnienia indywidualne. Najlepszym zawodnikiem finału wojewódzkiego został uznany Szymon Sarbinowski, a najlepszym strzelcem turnieju – z 16 bramkami na koncie – został Michał Staszewski.

Warto także nadmienić, że w kategorii U-8, która kończyła się na etapie regionalnym w rywalizacji dziewczynek drużyna z Zespołu Szkół z Krzywinia okazała się najlepsza z całego województwa.