Zamknij

Boisko w Starych Oborzyskach oficjalnie otwarte [ZDJĘCIA]

17:50, 21.05.2023 Milena Waldowska Aktualizacja: 16:08, 25.05.2023
Skomentuj

W niedzielę, 21 maja uroczyście otwarto boisko, a także budynek szatniowo-socjalny, które powstały niedawno przy Zespole Szkół w Starych Oborzyskach.

W wydarzeniu wzięło udział wielu znamienitych gości, w tym parlamentarzyści z regionu, władze samorządowe z gminy i miasta Kościan orazz powiatu kościańskiego, a także sportowcy z Juna-Trans Stare Oborzyska i zaprzyjaźnionych klubów, przedstawiciele organizacji i instytucji, sponsorzy klubu, rodziny piłkarzy i mieszkańcy. Zebranych powitał zastępca wójta gminy Kościan Mirosław Duda. Następnie głos zabrał wójt Andrzej Przybyła, który opowiedział o historii powstania inwestycji.

- W 2011 roku gmina podjęła decyzję o zakupie 2,5 hektara gruntu, który miał się przydać ze względu na położoną przy nim szkołę i halę sportową. Pamiętam, że nie było wtedy jednomyślności, bo kwota była spora, niespełna 600 tys. zł. Czas potwierdził, że to była kolejna dobra decyzja. W 2021 zaczęliśmy budowę płyty pełnowymiarowego boiska piłkarskiego z odwodnieniem, deszczownią, oświetleniem. To kosztowało niespełna 1,7 miliona złotych. W tym czasie przygotowywano projekt pod zaplecze szatniowo-socjalne. Budowa zakończyła się w 2022 roku. Udało się uzyskać dofinansowanie w kwocie 900 tysięcy złotych i 120 tysięcy z programu “Szatnia na medal”. Cały kompleks kosztował ponad 5 milionów złotych przypomniał wójt Andrzej Przybyła. Nadmienił ponadto, że w przyszłości wokół boiska powstanie bieżnia lekkoatletyczna.

Po przemówieniu wójta zaprezentowano grupy z klubu Juna-Trans, które korzystać będą z nowego obiektu. Sportowcom wręczono też drobne upominki. Później nastąpił długo wyczekiwany moment, czyli symboliczne przecięcie wstęgi. Boisko zostało także poświęcone. Następnie przyszedł czas na złożenie gratulacji i wręczenie upominków. Był też poczęstunek dla gości, którzy zostali także zaproszeni do zwiedzenia budynku sąsiadującego z boiskiem. Na zakończenie odbył się towarzyski mecz pomiędzy KS Juna-Trans Stare Oborzyska i KKS Lech Poznań OldBoys.

Fot. Piotr Pewiński (ekoscian)

(Milena Waldowska)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(2)

Rodzic Rodzic

0 0

Pani Sołtys mogłaby w końcu pomyśleć o porządnym placu zabaw dla dzieci.
Taka duża wieś, tyle dzieci… a nie ma gdzie z nimi iść. 07:55, 22.05.2023

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

JonnyJonny

1 0

Czyli winą Pani Sołtys jest to że współcześni rodzice nie potrafią pożytecznie zagospodarować czasu "Jessice i Brajankowi"? 11:21, 23.05.2023


0%