Zamknij

Oznakuj swój rower na festynie Wodociągów

00:15, 24.03.2023 Milena Waldowska Aktualizacja: 01:23, 27.03.2023
Skomentuj

Kościańska komenda po zimie wraca do znakowania rowerów. Policjanci zapraszają na swoje stoisko w najbliższą sobotę, 25 marca podczas festynu rodzinnego na Łazienkach z okazji Światowego Dnia Wody.

W festynie Wodociągów Kościańskich uczestniczyć będą policjanci kościańskiej komendy, gdzie przy specjalnie przygotowanym stoisku, mieszkańcy będą mogli oznakować swoje rowery w ramach usługi WIBEROO – Wielkopolski Bezpieczny Rower.

Przypominamy, że usługa polega na oznakowaniu przy pomocy ręcznej znakowarki mikroudarowej. Na ramie roweru zostaje trwale naniesiony grawer z indywidualnym numerem, który następnie jest rejestrowany w systemie. Mieszkańcy otrzymują swobodny dostęp do danych roweru, a w chwili sprzedaży lub kradzieży roweru właściciel zobowiązany jest do zamieszczenia stosownej informacji na swoim koncie znajdującym się na platformie wiberoo.pl. Podczas zakupu jednośladu, nabywca ma możliwość sprawdzenia, czy oznakowany rower nie jest skradziony. Usługa znakowania jest dobrowolna i bezpłatna, a system funkcjonuje w Wielkopolsce.

Podczas znakowania roweru trzeba mieć przy sobie dowód osobisty i dowód zakupu jednośladu, a także wskazać adres e-mail. Znakowanie oraz wszystkie związane z nim formalności trwają około 15-20 minut.

(Milena Waldowska)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%